دکتر امین زاده در همایش اقتصاد مقاومتی، تعاون، اقدام و عمل:

تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو حضور و مشارکت مردم است/بخش تعاون یکی از بهترین بسترها برای مشارکت مردم در اقتصاد است/بخش تعاون می تواند موتور محرک کارآفرینی باشد

معاون امور حقوقی ریاست جمهوری، تحقق اقتصاد مقاومتی را در گرو مشارکت مردم دانست و بخش تعاون را یکی از مناسب ترین و موثرترین بسترهای جذب مشارکت مردم در عرصه اقتصاد عنوان کرد.

شناسه خبر: 94031 -

دوشنبه 31 خرداد 1395 - 21:55

دکتر الهام امین زاده عصر دوشنبه در همایش اقتصاد مقاومتی، تعاون، اقدام و عمل، نهادینه نشدن حضور و مشارکت مردم در عرصه اقتصاد را از دلایل اصلی بوجود آمدن وضعیت نامطلوب فعلی سرمایه در کشورمان دانست و گفت: بخش تعاون به ویژه با برخورداری از ویژگی دانش بنیان بودن، ظرفیت اساسی و قابل ملاحظه ای برای جبران کاستیهای مشارکت مردمی در اقتصاد کشور دارد.

معاون امور حقوقی ریاست جمهوری با تشریح ویژگیهای اقتصاد مقاومتی، تحقق آن را در گرو مشارکت مردم در اقتصاد عنوان کرد و افزود: رفع انحصارات از اهداف اقتصاد مقاومتی است و یکی از راههای حصول این هدف ارتقای سهم بخش خصوصی و تعاونی در اقتصاد است.

دکتر امین زاده اظهارداشت: بخش تعاون می تواند موتور محرک کارآفرینی باشد، اما ظرفیتهای این بخش همچنان ناشناخته مانده است.

معاون امور حقوقی ریاست جمهوری با اشاره به آمادگی این معاونت برای اصلاحات لازم در قانون فعالیت بخش تعاون در راستای ایجاد بسترهای قانونی لازم جهت تحرک بخشی به فعالیتهای تعاونی تصریح کرد: بخش تعاونی می تواند الگویی الهام بخش از نظام اقتصادی اسلام ارائه کند.

شناسه خبر: 94031

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده