رییس جمهور کره جنوبی دوازدهم اردیبهشت ماه وارد تهران می شود/ امضای چندین سند همکاری و آغاز دوره ای جدید در روابط تهران – سئول

رییس جمهور کره جنوبی به دعوت رسمی حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، دوازدهم اردیبهشت ماه وارد تهران می شود.

شناسه خبر: 93056 -

دوشنبه 30 فروردين 1395 - 12:03

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور ضمن اعلام این خبر، گفت: خانم «پارک گئون هی» را در این سفر رسمی سه روزه، شماری از وزرا و مسئولان ارشد اقتصادی و صاحبان صنایع بزرگ این کشور همراهی می کنند.
پرویز اسماعیلی با اشاره به روابط دیرینه و خوب دو کشور، همچنین فرصت های گسترده همکاری میان تهران – سئول بویژه در حوزه اقتصادی، اظهارداشت: در ملاقات روسای جمهور دو کشور علاوه بر موضوعات مرتبط با راههای گسترش روابط دوجانبه در حوزه های مختلف، تحولات منطقه ای و بین المللی نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.
وی جستجوی راههای تقویت همکاری مشترک در حوزه های انرژی، بانک و بیمه، پروژه های زیربنایی، بهداشت و درمان، علمی و فناوری و فرهنگی را از محورهای بحث و تبادل نظر روسای جمهوری دو کشور برشمرد و گفت: اسناد متعددی نیز در این حوزه ها، با حضور روسای جمهوری و توسط مقامهای عالیرتبه ایران و کره جنوبی، امضا خواهد شد.
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری تاکید کرد که با امضای این اسناد، تحرکی جدی در روابط رو به توسعه دو کشور ایجاد خواهد شد.
اسماعیلی همچنین خبر داد که در جریان سفر رییس جمهوری کره جنوبی به تهران که تا چهاردهم اردیبهشت ماه ادامه می یابد، همایش بررسی راه های تقویت و گسترش روابط اقتصادی و تجاری تهران – سئول در دوره پسا برجام و فرصت های سرمایه گذاری شرکتهای کره ای در پروژه های اقتصادی کشورمان، با حضور وی و روسا و مدیران بخش های دولتی و خصوصی دو کشور در تهران برگزار می شود.
یادآوری می شود خانم "پارک" نخستین رییس جمهوری کره جنوبی است که از ایران دیدار می کند.

شناسه خبر: 93056

- پيامها و نامه ها

- دفتر رئیس‌جمهوری