رییس جمهوری در دیدار پادشاه برونئی دارالسلام:

ایران و برونئی برای توسعه روابط و همکاری‌ها اراده جدی دارند/ تأکید بر ضرورت اقدامات فرهنگی مشترک برای معرفی و گسترش چهره واقعی اسلام

رییس‌ جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اراده جدی برای توسعه روابط و همکاری‌ها میان ایران و برونئی دارالسلام، اظهار امیدواری کرد: همکاری‌های دو کشور در زمینه مسایل دوجانبه، منطقه‌ای و در سطح جهان اسلام ارتقاء پیدا کند.

شناسه خبر: 92960 -

جمعه 27 فروردين 1395 - 14:09

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز جمعه و در حاشیه سیزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در استانبول، در دیدار «سید سلطان حسن البولکیا» پادشاه برونئی، روابط دوستانه و خوب دو کشور را پایه‌ای برای توسعه همه‌جانبه مناسبات برشمرد و افزود: تهران – سری بگاون می‌توانند در زمینه‌های مختلف از جمله خدمات فنی مهندسی، انرژی و پتروشیمی و حل و فصل مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی مانند مبارزه با تفکرات افراطی همکاری‌های خوبی با هم داشته باشند.

رییس‌ جمهوری ارتباط بخش‌های خصوصی و کارآفرینان دو کشور را در توسعه مناسبات حائز اهمیت دانست و افزود: گسترش روابط ایران و برونئی می‌تواند نقش مؤثری در نزدیکتر شدن روابط ایران با اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا ( آ.س.آن) داشته باشد.

دکتر روحانی با تأکید بر این که باید برای معرفی اسلام واقعی به جامعه جهانی به ویژه نسل جوان دنیای اسلام اقدامات فرهنگی مشترک داشته باشیم تا بتوانیم اسلام برادری، رحمت و دوستی را گسترش دهیم؛ گفت: امروز عده‌ای که هیچ ارتباطی با اسلام، قرآن و سنت پیامبر (ص) ندارند چهره خشنی از اسلام ارائه می‌کنند که نباید اجازه دهیم آنها در این مسیر موفق شوند.

سیدسلطان حسن البولکیا پادشاه برونئی نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با رییس‌جمهوری کشورمان گفت: تمدن، فرهنگ و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی زیبای ایران همواره مورد توجه مردم برونئی بوده است.

پادشاه برونئی با اشاره به زمینه‌های گوناگون توسعه همکاری‌ها میان دو کشور خواستار گسترش روابط و مناسبات همه‌جانبه با جمهوری اسلامی ایران شد.

پادشاه برونئی با اشاره به این که امروز افراطی‌گری و تروریسم به عنوان چالشی مشترک برای همه کشورهای اسلامی مطرح است، گفت: باید در زمینه مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری همکاری‌های خود را ارتقا دهیم تا چهره واقعی اسلام به جهان شناسانده شود.

شناسه خبر: 92960

- دولت یادهم و دوازدهم

- سفرهای خارجی

فیلم مرتبط