به دعوت رسمی مقامات این کشور و برای سفری دو روزه؛

رییس جمهوری ششم فروردین به پاکستان سفر می کند/ امضای اسناد مختلف همکاری میان تهران - اسلام آباد در فضای پسا برجام

رییس جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی رییس جمهور و نخست وزیر پاکستان و برای سفری دو روزه، جمعه ششم فروردین به پاکستان سفر می کند.

شناسه خبر: 92603 -

چهارشنبه 4 فروردين 1395 - 10:44

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور ضمن اعلام این مطلب افزود: سفر حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی همچنین در پاسخ به سفر سال گذشته آقای نواز شریف نخست پاکستان به تهران، انجام می گیرد.

پرویز اسماعیلی افزود: توسعه روابط دو جانبه بین دو کشور همسایه، بویژه بررسی گسترش همکاریهای اقتصادی در فضای پسا برجام از مهمترین محورهای سفر ریاست محترم جمهوری به اسلام آباد خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه "پاکستان بزرگترین و پرجمعیت ترین همسایه مسلمان کشورمان می باشد"، افزود: تبادل نظر در خصوص مسایل مهم منطقه ای و بین المللی؛ و همچنین رایزنی در باره اجلاس سران سازمان همکاریهای اسلامی با هدف وحدت هر چه بیشتر جهان اسلام بخش دیگری از مذاکرات سران دو کشور را به خود اختصاص خواهد داد.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور ادامه داد: امضای چندین سند، از جمله سند راهبردی همکاری تجاری ۵ ساله دو کشور و نیز اسنادی در حوزه های اقتصادی، علمی و فرهنگی، رسانه ای و بهداشتی و پزشکی در حضور سران دو کشور انجام خواهد شد.

اسماعیلی در پایان افزود: رییس جمهوری را در این سفر شماری از وزرا و اعضای هیات دولت همراهی می کنند و اتاق های بازرگانی دو کشور نیز طی این سفر در همایش مشترکی راهکارهای توسعه همکاری بخش های خصوصی را بررسی و قراردادهایی نیز امضاء می کنند.

شناسه خبر: 92603

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده