رییس جمهوری در عیادت نوروزی از جانبازان بیمارستان نیایش:

اقتصاد مقاومتی مسیر برنامه های اقتصادی دولت است/ دیدار و عیادت از جانبازان وظیفه دولتمردان است/ سال ۹۵ سالی سرشار از شکوفایی و رشد برای مردم ایران

رییس جمهوری در آغازین ساعات سال ٩٥ با حضور در بیمارستان روانپزشکی نیایش، از جانبازان بستری در این بیمارستان عیادت و با آنان در فضایی صمیمی و معنوی گفت‌و‌گو کرد.

شناسه خبر: 92539 -

يکشنبه 1 فروردين 1395 - 13:29

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، روز یکشنبه از بخش های مختلف بیمارستان روانپزشکی نیایش بازدید کرد و سال نو را به مدیران، پرسنل و جانبازان بستری در این بیمارستان تبریک گفت.

رییس جمهوری در جریان این بازدید در گفتگو با خبرنگاران، ضمن تبریک سال جدید به ملت ایران، گفت: نوروز ایام نو شدن است و ما نیز باید در راستای نو شدن و دگرگونی تلاش کنیم و امیدوارم سال جدید سالی سرشار از شکوفایی و رشد برای مردم ایران در همه بخش های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی باشد. دولت نیز بتواند خدمات بهتری را به ملت بزرگ ایران ارائه کند.

دکتر روحانی در این گفت و گو به نامگذاری سال ١٣٩٥ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" اشاره کرد و در تشریح برنامه های دولت برای تحقق شعار امسال، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی مسیر برنامه های  اقتصادی دولت است و برنامه هایی که دولت و ملت برای تحول اقتصادی پیش رو دارند، تحت سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در اقتصاد مقاومتی است.

رییس جمهوری تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای آن است که اقتصاد خود را با تولید و فعالیت داخلی و صادرات کالا آنچنان قوی کنیم که اگر روزی دشمن قصد داشت بر مردم فشار اقتصادی وارد کند، ناتوان باشد.

دکتر روحانی با اشاره به تشکیل ستاد و قرارگاهی برای پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی در دولت، خاطرنشان کرد: امروز ستاد اقتصاد مقاومتی در دولت فعال است و با ابلاغ بخشنامه ها و آئین نامه های لازم، اقدام در این حوزه آغاز شده است.

رییس جمهوری با بیان اینکه در سال ٩٤ کمترین بار بودجه کشور بر دوش نفت بوده است، اظهار داشت: به هر میزان که بتوانیم درآمدهای نفتی را برای سرمایه گذاری در کشور هزینه کنیم، قدمی جدی در راستای اقتصاد مقاومتی برداشته ایم.

دکتر روحانی افزود: در سالی که گذشت برای نخستین بار طی این سالها، صادرات غیر نفتی بر واردات غیر نفتی در کشور پیشی گرفته و تلاش ها برای جذب سرمایه خارجی به کشور متمرکز بوده و امروز پروژه های مشترکی با سرمایه گذاران خارجی در کشور داریم که در سال ٩٥ بسیاری از آنها عملیاتی و یا به مرحله قرارداد خواهد رسید.

رییس جمهوری، ایجاد امنیت و اطمینان در صنعت هوایی کشور را موجب تحرک در توسعه و شکوفایی دانست و گفت: دولت در سال ٩٤ گامهای خوبی در راستای اقتصاد مقاومتی برداشته و باید در سال ٩٥ این اقدامات را به طور گسترده تر ادامه دهیم و امیدوارم بتوانیم اقتصاد را در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی که مورد نظر رهبر معظم انقلاب است، عملیاتی کرده و سامان دهیم.

دکتر روحانی همچنین در ادامه این گفت و گو، دیدار و عیادت از جانبازان را وظیفه دولتمردان دانست و اظهارداشت: جانبازان سروران همه ما هستند که با فداکاری خود در روزهای سخت، بار رسالت جهاد را بر دوش گرفتند و با ندای مثبت به پیام امام راحل از کشور و شرف و ناموس خود دفاع کردند و امروز دیدار و زیارت این افراد در این شرایط جسمانی برای ما مغتنم و خدمت به آنان یک وظیفه بر دوش ما است.

رییس جمهوری همچنین به بازدید خود از مرکز توانبخشی سالمندان و معلولین و یکی از ایستگاه های اورژانس در نخستین ساعات امروز اشاره و با تاکید بر ضرورت توجه و احترام بیش از پیش به سالمندان و معلولان، اظهارداشت:همه مردم می توانند در این ایام با حضور در آسایشگاه ها و بیمارستان ها و عیادت از افرادی که شرایط جسمی مناسبی ندارند، عید خود را متبرک کنند.

دکتر روحانی سپس با تقدیر از همه کسانی که در ایام نوروز در بخش های مختلف در سراسر کشور به مردم خدمت رسانی می کنند، افزود: بسیاری از عزیزان ما با دوری از خانواده در ایام نوروز به مردم و مسافران نوروزی خدمت می کنند که به آنها خسته نباشید و نوروز را تبریک می گویم.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اجرایی، دکتر روحانی را در این بازدیدها همراهی می کردند.

بیمارستان روانپزشکی نیایش دارای ٧٠ تختخواب در بخش های بستری حاد، مزمن و اورژانس، به جانبازان اعصاب و روان خدمات درمانی، مددکاری و روانشناسی ارائه می دهد.این بیمارستان همچنین خدماتی در واحدهای توانبخشی، مددکاری، روانشناسی، کاردرمانی و ورزش درمانی و ویزیت های تخصصی و عمومی به جانبازان سرفراز کشورمان ارائه می کند.

شناسه خبر: 92539

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای داخلی