دکتر نهاوندیان در دیدار وزیر تجارت و نوآوری و نماینده ویژه نخست وزیر انگلستان:

گسترش تعاملات اقتصادی با ایران می تواند بازار بزرگ منطقه را هم فعال کند/دستورالعمل تجارت با ایران نقشه راه مسیر پیش رو سرمایه گذاران خارجی در ایران است

ساجد جاوید" وزیر تجارت و نوآوری انگلیس و لرد لامونت نماینده ویژه نخست وزیر این کشور برای تجارت با ایران به همراه برخی مسولان و مدیران شرکتها تجاری چهارشنبه شب با رییس دفتر رییس جمهوری در لندن دیدار و گفتگو کردند.

شناسه خبر: 92424 -

پنجشنبه 20 اسفند 1394 - 13:11

دکتر "محمد نهاوندیان " که برای شرکت در اجلاس اقتصاد ایران، در لندن حضور دارد ،‌ در این جلسه کاری با تشریح زمینه های مختلف سرمایه گذاری در ایران گفت: دستورالعمل تجارت با ایران که در خلال مذاکرات برجام توسط پنج بعلاوه یک و ایران تدوین و آماده شده،زمینه های مختلف همکاری را مد نظر قرارداده و مانند یک نقشه راه می تواند مسیر پیش روی سرمایه گذاران خارجی در ایران را نشان دهد. 
ساجد جاوید وزیر تجارت و نوآوری انگلیس در این نشست کاری، با ابراز خرسندی از اجرایی شدن برجام و برداشته شدن تحریم ها از علاقمندی شرکت ها و سرمایه گذاران این کشور برای ورود به بازارهای ایران خبر داد و ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک اقتصاد ایران به شکوفایی و رشدی که سزاوار آن است، دست یابد.

وزیر تجارت و نوآوری انگلیس که در آینده نزدیک به منظور انجام برخی توافقات اقتصادی در راس هیاتی بلند پایه به ایران سفر خواهد کرد، گفت که لندن برای توسعه تعاملات تجاری با تهران بسیار جدی است و برنامه های گسترده ای را طراحی کرده که این برنامه ها در آینده نزدیک با مذاکراتی که بین فعالان اقتصادی انجام خواهد گرفت، اجرایی خواهند شد.
لرد لامونت نماینده ویژه نخست وزیر انگلیس برای تجارت با ایران نیز ضمن ابراز خرسندی از موفقیت مذاکرات و برداشته شدن تحریم ها و ایجاد زمینه های مساعد همکاری های اقتصادی با ایران، این وضعیت را یک موقعیت ویژه برای همکاری اقتصادی ایران و انگلیس دانست.

در این نشست کاری که همراه با سوالات زیادی از سوی مدیران شرکتهای بزرگ انگلیسی در خصوص نحوه همکاری با ایران و زمینه های مختلف اقتصادی همراه بود، دکتر  نهاوندیان با تشریح سفرهای هیات های اقتصادی از کشورهای مختلف در یکسال اخیر به ایران گفت: تجارت و تعاملات اقتصادی با ایران نه تنها برای طرفین مفید که می تواند بازار بزرگ منطقه را نیز فعال کند.
در ادامه این نشست ، طرفین ضمن بررسی زمینه های مختلف سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی بر سرعت گرفتن همکاری ها و تعاملات اقتصادی، بازرگانی، مالی، بانکی، انرژی و حمل و نقل میان دو کشور تاکید کردند.

شناسه خبر: 92424

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده