دکتر نهاوندیان ضمن بازدید از مرکز اسلامی انگلیس و دیدار با علماء شیعه مقیم لندن:

پرچم دار مبارزه با خشونت وافراطی گری باشیم و هوشمندانه با اقدامات تفرقه افکنانه مبارزه کنیم/ مکتب تشیع نماد رحمت و مخالف هرگونه تشتت و تفرقه میان مسلمانان است

رییس دفتر رییس جمهوری در دیدار علمای شیعه مقیم لندن ، با برشمردن ویژگی های منحصر بفرد دین مبین اسلام و تببین تلاش ها و تبلیغات دشمنان برای معرفی این دین رحمت و اخلاق به عنوان دین خشونت و نماد تروریسم، تصریح کرد: ما باید پرچم دار مبارزه با خشونت وافراطی گری باشیم و هوشمندانه با اقدامات تفرقه افکنانه و افراطی مبارزه کنیم.

شناسه خبر: 92423 -

پنجشنبه 20 اسفند 1394 - 13:07

دکتر "محمد نهاوندیان" که به منظور شرکت در اجلاس اقتصاد ایران در لندن به سر می برد، ضمن بازدید از مرکز اسلامی انگلیس، در جلسه ای با حضور علمای شیعه مقیم لندن گفت: عالمان دنیا دیده و نمایندگان دینی که امروز منادیان اسلام و شیعه و مکتب اهل بیت(ع) در غربت غرب هستند، وظیفه و رسالت سنگینی به عهده دارند.

رییس دفتر رییس جمهوری  افزود: عالمان دینی به عنوان حافظ انسجام شیعیان و تقویت معارف دینی در میان آنان، برای معرفی دقیق و صحیح مکتب تشیع به عنوان نماد رحمت و مکتب رهایی بخش اهل بیت علیهم السلام که مخالف هرگونه تشتت و تفرقه میان مسلمانان ، وظیفه خطیری برعهده دارند.

علمای حاضر در جلسه نیز با ابراز خرسندی از این دیدار، وضعیت مسلمانان در اروپا و بویژه انگلستان و تاثیر عملکرد غلط برخی کشورهای اسلامی را در ایجاد تصویر غلط در میان مردم اروپا و در عین حال اختلاف در میان جامعه مسلمانان اروپا، تشریح کردند.

در این دیدار برخی از علمای حاضر در جلسه با ابراز خشنودی از تاثیر تعاملات جدید ایران با دنیا در ایجاد تصویری متفاوت از شیعیان و ایرانی ها نسبت به تکفیری هایی که امروز به نام مسلمان شناخته می شوند، از توافق هسته ای و برجام به عنوان یک دستاورد بزرگ که نه تنها تاثیری سیاسی که تاثیر بسزایی در ایجاد ارتباط با مسلمانان داشته است نام بردند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر شمالی ، در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور رییس دفتر رییس جمهوری در مرکز اسلامی لندن ، از تلاشهای دولت برای حل معضلات کشور بخصوص حل مشکلات ایرانیان خارج از کشور تقدیر کرد.

دکتر شمالی در ادامه برنامه های مرکز اسلامی لندن و نحوه ارتباط و تعامل با ایرانیان و شیعیان سایر کشورها را برای رییس دفتر رییس جمهوری تشریح کرد.

شناسه خبر: 92423

- دفتر رئیس‌جمهوری

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده