معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده :

مردم‌سالاری دینی و مشارکت در امور از پای صندوق‌های رأی آغاز می‌شود/ مجلس دهم برای رفع مشکلات به ویژه در حوزه زنان و خانواده گام‌های مؤثری بردارد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در نشست مدیران کل دفاتر امور زنان و خانواده استان‌ها، با اشاره به حماسه بزرگ مشارکت مردم ایران در انتخابات هفتم اسفندماه تصریح کرد: مجلس دهم شایسته است در ایفای وظایف خود در حوزه قانونگذاری و نظارت، برای رفع مشکلات به ویژه در حوزه زنان و خانواده گام‌های مؤثری بردارد.

شناسه خبر: 92393 -

سه شنبه 18 اسفند 1394 - 15:50

شهیندخت مولاوردی روز سه شنبه گفت: با انتخاباتی که در آن شاهد مشارکت حداکثری بودیم سرمایه اجتماعی بیش از پیش بهبود و ارتقا یافته که این حاصل شفافیت عملکرد در دو و نیم سال گذشته بود. شفافیتی که در دستور کار قرار گرفت باعث جلب اعتماد و جوانه زدن بذر امید شد و مسئولیت امروز ما در حفظ و ارتقاء سرمایه اجتماعی در حال ارتقا ، سنگین‌تر از همیشه است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، جلب اعتماد عمومی و ایجاد باور همگانی نسبت به کارآمدی برنامه‌ها و سیاست‌ها را عامل مؤثری در بهره‌گیری مفیدتر و سازنده‌تر از سرمایه اجتماعی ذکر کرد و اظهار داشت:‌ به باور ما مشارکت پای صندوق‌های رأی به پایان نرسیده بلکه مردم‌سالاری دینی و مشارکت در امور از پای صندوق‌های رأی آغاز می‌شود.

مولاوردی افزود: با هم‌ اندیشیدن، با هم برنامه‌ریزی کردن، با هم اجرا کردن و به صورت جمعی از مواهب این روند بهره‌مند شدن باعث حفظ و ارتقا‌ء سرمایه اجتماعی می‌شود ، در غیر این صورت سرمایه اجتماعی تقلیل رفته و در مقاطع لازم بعدی مثل انتخابات شوراها و ریاست جمهوری به ناگاه خواهیم دید که سرمایه اجتماعی را از دست داده‌ایم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به وجود سلایق و تفکرات سیاسی مختلف در ترکیب مجلس آینده تصریح کرد: امیدوارم مجلس بعدی با لحاظ واقعیت‌های موجود جامعه به ویژه در حوزه زنان و خانواده تصمیمات مقتضی متناسب با نیازهای خانواده ایرانی و مطالبات اقتصادی، معیشتی، اجتماعی و سیاسی آن اتخاذ کند.

مولاوردی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روز جهانی زن خاطرنشان ساخت: امسال موضوع زنان پناهجو به ویژه در کشورهایی مثل سوریه، عراق و افغانستان به عنوان موضوع اصلی روز جهانی زن انتخاب شده ‌است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در ادامه سخنان خود که پس از بحث و تبادل نظر حاضران درباره گزارش عملکردهای سال 94 و برنامه‌های سال 95 ایراد شد، گفت: ما تلاش کردیم تعاملات بین بخشی خود را گسترش دهیم و از ظرفیت‌های دیگر دستگاه‌ها برای پیشبرد برنامه‌های خود استفاده کنیم که تا حدود زیادی موفق بودیم و می‌توانم بگویم نتیجه تعاملات ما برد – برد بوده است.

مولاوردی خطاب به حاضران در جلسه گفت: پیشنهاد می‌کنم بیش از آن که به دنبال ایجاد ظرفیت‌های جدید برای پیشبرد برنامه‌ها و تحقق اهداف خود باشید نگاهتان را معطوف به بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در دستگاه‌های دیگر کنید و با همکاری‌های بین بخشی به هم‌افزایی ظرفیت‌ها و پیشبرد امور بپردازید.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده تصریح کرد: بزرگترین مشکل یک حلقه مفقوده هماهنگی است چرا که امروز بسیاری از دستگاه‌ها در موضوعات مختلف ورود می‌کنند و اقدامات موازی انجام می‌شود اما نتیجه مورد نظر حاصل نمی‌شود در حالی که اگر این حلقه مفقوده ایجاد هماهنگی اصلاح شود می‌توانیم با هماهنگی امور، ظرفیت‌ها را هم‌افزا کرده و مؤثرتر به حل معضلات بپردازیم.

شناسه خبر: 92393

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

- سخنراني ها

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده