مولاوردی در جمع اعضای کانون وکلای قزوین:

وکلا دولت را در شناسایی کاستی های قوانین یاری کنند

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، با اعلام آمادگی دولت برای تعقیب موضوع استقلال کانون وکلا در لایحه جامع وکالت گفت: در عین حال از جامعه وکالت و تک تک وکلای دادگستری انتظار داریم یافته ها و پیشنهادات خود را در حوزه کاستی های قوانین به دستگاه های مربوطه انتقال داده و ما را در پیشبرد حقوق شهروندی یاری رسانند.

شناسه خبر: 92293 -

چهارشنبه 12 اسفند 1394 - 20:53

شهیندخت مولاوردی  عصر چهارشنبه در جشن شصت و سومین سال استقلال کانون وکلا در قزوین گفت: ضروری است که وکلا به واسطه درگیری روزمره با قوانینی که به طور مستقیم وضعیت زنان، کودکان و خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد، ما را در شناخت صحیح از نارسایی ها در عرصه های قوانین مدنی، حمایت از خانواده، مجازات اسلامی، کار و تامین اجتماعی، خشونتهای خانگی و سایبری، بهره کشی های اقتصادی و مشاغل خانگی که بیشتر صبغه زنانه به خود گرفته است، یاری کنند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اظهار داشت:احصا و صیانت از حقوق شهروندی قطعا ما را در پیشبرد منافع ملی، امنیت اجتماعی، تظلم خواهی، احقاق حقوق و ارتقای چهره کشور در عرصه های بین المللی یاری خواهد رساند.

مولاوردی ادامه داد: همچنین انتظار داریم وکلا علاوه بر کمک به ما در شناسایی خلاءهای ماهوی و ساختاری در حوزه قوانین آیین دادرسی یاری رسانند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بر لزوم هم اندیشی وکلای دادگستری و دستگاه های اجرایی تاکید و تصریح کرد: وکیل در مفهوم کلان و در معنای حقیقی کلمه بار سنگین صیانت از عدالت و حراست از نظم جامعه، منافع ملی، امنیت اجتماعی و حقوق و آزادی های عمومی را برعهده دارد.

مولاوردی در بخش دیگری از سخنان خود استقلال نهاد وکالت و حرفه وکالت از مداخله و کنترل قوای حاکمه را بسیار مهم ارزیابی و تصریح کرد: البته در این باره بهتر است بین مداخله و کنترل با نظارت در چارچوب قوانین بدون دخالت سیاست تفکیک و تمیز داده شود.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه استقلال و امنیت شغلی وکلا فی نفسه امکان تحقق دادرسی عادلانه را به دنبال دارد، خاطرنشان ساخت: علاوه بر این استقلال شخص وکیل از منافع و مطامع مادی نیز از ضروریات حرفه وکالت به شمار می آید.

شناسه خبر: 92293

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده