جلسه توسعه و سرمایه گذاران استان یزد با حضور معاون اجرایی رییس جمهوری برگزار شد

معاون اجرایی رییس جمهوری در جلسه توسعه و سرمایه گذاران استان یزد، توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های بومی استان را در توسعه و پیشرفت سطح استان یزد مورد تاکید قرار داد.

شناسه خبر: 92234 -

يکشنبه 9 اسفند 1394 - 14:14

محمد شریعتمداری در این جلسه که روز یکشنبه با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری و مسئولین استان یزد و مدیران عامل بانک ها و موسسات مالی اعتباری برگزار شد ، استان یزد را به لحاظ فرهنگی و تاریخی و موقعیت جغرافیایی ممتاز توصیف کرد  و گفت: یزدی ها مردمانی سخت کوش و در عرصه کار ، سازندگی  و جهاد، پیشتاز هستند.

معاون اجرایی رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت بررسی نقاط ضعف و قوت استان یزد اظهار داشت: باید نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت را در مسیر توسعه استان تقویت کنیم .

شریعتمداری بخش گردشگری را مهمترین پتانسیل برای توسعه استان یزد دانست و تصریح کرد: یزد از پتانسیل بی نظیری در عرصه گردشگری برخوردار است و ضرورت دارد سرمایه گذاری و توجه ویژه ای در این بخش انجام شود و این موضوع می تواند در روند توسعه استان شتاب ایجاد کند.

معاون اجرایی رییس جمهوری همچنین توجه به مسایل زیست محیطی استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: موضوعات مربوط به مسایل زیست محیطی یزد باید ساماندهی شود و این موضوع نیز می تواند پتانسل خوبی برای سرمایه گذاری و توسعه استان باشد.

مسعود سلطانی فرمعاون رییس جمهور و رییس‌ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در سخنانی با اشاره به ظرفیت های برجسته استان در حوزه فرهنگی گفت: استان یزد در سه حوزه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری از ظرفیت های بالایی برخوردار است و مصمم هستیم با اتخاذ تصمیمات و ارایه تسهیلات مناسب از ظرفیت های هر سه بخش در روند توسعه بیش از پیش استان بهره برداری کنیم .

وی با اشاره به توجه دولت به صنعت گردشگری  و فعال کردن این بخش اظهارداشت: گردشگری می تواند بخش پیش ران در اقتصاد و توسعه باشد و از مهمترین برنامه هایی است که در برنامه ششم مورد توجه جدی دولت است.

در ادامه جلسه استاندار یزد و برخی از مسئولین مربوطه گزارشی از وضعیت استان و برنامه های پیش بینی شده برای پیشرفت استان ارایه کردند.

شناسه خبر: 92234

- نهاد ریاست‌جمهوری

- جلسات

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده