مولاوردی در مراسم افتتاح مرکز معاضدت قضایی و حمایت حقوقی از زنان و خانواده:

تحقق عدالت جنسیتی با اعمال رویکرد اعتدال محقق می شود/ ارتقای آگاهی های حقوقی و اطلاعاتی نقش بازدارنده ای در آسیب های اجتماعی دارد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، روز پنج شنبه در مراسم افتتاح مرکز معاضدت قضایی و حمایت حقوقی از زنان و خانواده تاکید کرد: تعادل بخشی و تحقق عدالت جنسیتی با اعمال رویکرد اعتدال محقق خواهد شد.

شناسه خبر: 92066 -

پنجشنبه 29 بهمن 1394 - 17:55

شهیندخت مولاوردی، در این مراسم  هدف از افتتاح  مرکز معاضدت قضایی و حمایت حقوقی از زنان و خانواده  را بازنگری در قوانین و مقررات و ارتقاء توانایی هایی برشمرد که باید در سازمان های مردم نهاد و زنان مدیر و نخبه از طریق انعقاد تفاهم نامه بین دستگاه های اجرایی انجام پذیرد.

معاون حقوقی رییس جمهوری در امور زنان و خانواده تصریح کرد: در موضوع آسیب های اجتماعی، ارتقای آگاهی های حقوقی و اطلاعاتی نقش بازدارنده ای در آسیب های اجتماعی دارد و ما انتظار داریم بر اساس سیاست های راهبردی دستگاه قضا، از یکسو بار پرونده های قضایی کاسته شود و از سوی دیگر حبس زدایی به شکلی که شایسته نظام اسلامی ما است، محقق شود.

وی اظهار داشت: در راستای توانمند سازی خانواده ها، تفاهم نامه هایی بین سازمان زندانها، معاونت حقوقی  و پیشگیری از وقوع جرم دستگاه قضا و کمیسیون حقوق بشر اسلامی منعقد شده است که امیدواریم آثار پیشگیرانه و توانمندسازی آن را به زودی در خانواده ها مشاهده کنیم.

معاون حقوقی رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان این که بحث مهم وکیل خانواده در برنامه ششم توسعه در حال پیگیری است، گفت: امیدواریم که با تصویب این بحث مهم در مجلس شاهد تحقق موضوع خانواده توانمند و سالم باشیم.

نقش مشارکت زنان در تحقق سیاستهای کلی نظام

معاون رییس جمهوری همچنین در نشست کارگروه زنان و خانواده در زاهدان ،  با تاکید بر اهمیت مشارکت زنان در پیشبرد طرح های کشور گفت: بدون مشارکت زنان نمی توانیم موفقیتی در تحقق سیاست های کلی نظام داشته باشیم و باید در خلق حماسه های فرهنگی و اجتماعی ، به ظرفیت این بخش عظیم اعتماد شود.

مولاوردی با اشاره به وضعیت موجود زنان و فاصله ان با وضعیت مطلوب اظهار داشت: باید بر اساس  ارزیابی و برنامه ریزی های صحیح ، خلاها را جبران کرده  و برای تقویت و تثبیت آرمان های انقلاب اسلامی تلاش کنیم.

وی گفت:معاونت امور زنان به عنوان جایگاه ستادی و با هدف ایجاد هماهنگی لازم بین بخش های مختلف دولت و سازمان های مردم نهاد(سمن ها) وارد عرصه شده است و مجموعه این اقدامات به ارتقای فرهنگی جامعه خواهد انجامید.

شناسه خبر: 92066

- نهاد ریاست‌جمهوری

فیلم مرتبطاخبار برگزیده