مولاوردی در نشست شورای دولت در امور زنان و خانواده:

با استفاده از ظرفیت بانوان، توسعه متوازن و سیاست‌های کلی نظام تحقق خواهد یافت

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در نشست شورای دولت در امور زنان و خانواده تاکید کرد: با برنامه‌ریزی صحیح و استفاده از ظرفیت بانوان، توسعه متوازن و سیاست‌های کلی نظام تحقق خواهد یافت.

شناسه خبر: 92023 -

دوشنبه 26 بهمن 1394 - 14:12

شهیندخت مولاوردی روز دوشنبه در چهاردهمین نشست این شورا در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شناسایی اهداف و استفاده از ظرفیت‌های دستگاه‌های مختلف اجرایی در کشور را در جهت ارتقاء جایگاه زنان مهم ارزیابی کرد و گفت: برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید از تمام ظرفیت‌ها، امکانات و نیروی انسانی متخصص و متبحر در کشور استفاده کنیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه باید تهدیدهای حوزه زنان را به فرصت تبدیل کنیم، تصریح کرد: با در نظر گرفتن سهم زنان در بازار کار می‌توانیم به بخش مهمی از تعادل جنسیتی و عدالت جنسیتی دست پیدا کنیم و مسیر را برای حضور زنان در جامعه تسهیل کنیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه در حوزه زنان و خانواده نقشه راه و چارچوب مشخصی در نظر گرفته شده است، گفت: در این برنامه دستگاه‌های اجرایی ملزم شدند طرح‌ها و رویکردهای خود را با تقویت ساختاری و تشکیلاتی بانوان در نظر بگیرند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از تنظیم لایحه جامع تامین امنیت زنان در برابر خشونت خبر داد و گفت: این لایحه به زودی تقدیم مجلس خواهد شد و در تدوین آن تدابیری برای عوامل بازدارنده فرهنگی، اجتماعی، حفاظتی و حمایتی زنان پیش‌بینی شده است.

مولاوردی همچنین به خطر جایگزینی فضای مجازی به جای فضای واقعی در قشر جوان کشور اشاره کرد و گفت: باید از فضای رسانه‌های نوین استفاده مناسب در جهت آموزش و اطلاع‌رسانی به موقع انجام گیرد و تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده همچنین موفقیت در مذاکرات هسته‌ای و اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را مرهون هدایت‌های مقام معظم رهبری، تدابیر رییس‌ جمهوری و تلاش‌ بی‌وقفه مذاکره‌کنندگان و صبوری و نجابت ملت ایران دانست و گفت: با پیروزی در این مذاکرات نه تنها پروژه ایران‌هراسی در جهان شکست خورد بلکه تمام قطعنامه های ضد ایرانی در ارتباط با پرونده هسته ای ای نیز لغو گردید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: مجلسی که برآمده از قشرهای مختلف جامعه باشد و درک صحیحی از جامعه داشته باشد، مجلسی همدل با دولت و همزبان با ملت است.

مولاوردی در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن میلاد حضرت زینب(س)، اظهار داشت: با ارایه الگوی تربیتی، رفتاری و شخصیتی حضرت زینب(س) به نسل امروز می‌توانیم راه توسعه و پیشرفت کشور را فراهم کنیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ضمن تقدیر و تشکر از حضور چشمگیر مردم در 22 بهمن امسال، انقلاب اسلامی ایران را انقلاب فرهنگی و اخلاقی دانست و گفت: همگرایی و اتحاد مردم و رهبری امام خمینی(ره) موجب بوجود آمدن منحصر به فردترین انقلاب‌ تاریخ و قرن بیستم شد.

مولاوردی نقش زنان در دوران پیش و پس از انقلاب را انکارناپذیر و تأثیرگذار دانست و اظهار داشت: ما به دنبال بازیابی هویت زنان به عنوان الگویی میانه برای زن مسلمان ایرانی هستیم.

دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز با بیان اینکه دولت تدبیر و امید به دنبال آن است که شرایطی در جامعه بوجود آید که زنان و مردان به طور مساوی از حقوقشان برخوردار شوند، اظهار داشت: مسئولین باید براساس اصل شایسته‌سالاری، بستر رشد استعدادهای بانوان در حوزه‌های مختلف را فراهم کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات فراهم شدن زمینه ورود بانوان را در عرصه‌‌ مدیریتی در دولت یازدهم مناسب توصیف کرد و گفت: دولت علاقمند است زنان در پست‌های مدیریتی حضور پررنگ داشته باشند و راه حل مناسب آن را می‌توان آموزش‌های تخصصی و شناسایی بانوان مجرب و متعهد برای بر عهده گرفتن مسئولیت در کشور دانست.

دکتر واعظی با بیان اینکه مشکل عدم حضور زنان در حوزه‌های مختلف تنها با مصوبه دولت حل نخواهد شد، تصریح کرد: باید گام عملی در این زمینه برداشته شود و با برنامه‌ریزی مشخص و نقشه راه می‌توان به این مهم دست یافت.

 

شناسه خبر: 92023

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده