مولاوردی در دانشگاه کاشان:

جوانان سرمایه اجتماعی و نقش آفرین اصلی در مسیر توسعه و رونق کشور هستند/ رونق اقتصادی، توسعه صادرات غیرنفتی و ایجاد اشتغال پایدار از اهداف دولت یازدهم است/تشکیل مجلس قوی می‌تواند به تحقق آرمان‌های سند چشم‌انداز توسعه کشور سرعت بخشد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تأکید بر ضرورت بهره مندی از توانمندی‌های گسترده جوانان کشورمان، اظهار داشت: جوانان سرمایه اجتماعی و نقش آفرین اصلی در مسیر توسعه و رونق کشور هستند و بی‌تردید با شناخت درست از وضعیت آنان و برنامه‌ریزی‌ صحیح می‌توان، مسیر توسعه همه جانبه کشور را کوتاه‌تر کرد.

شناسه خبر: 91975 -

شنبه 24 بهمن 1394 - 18:49

شهیندخت مولاوردی روز شنبه در «همایش جوانان در آیینه آینده» که در دانشگاه کاشان برگزار شد، از اقدامات دولت برای ارتقاء سرمایه اجتماعی کشور خبر داد و گفت: تقویت روحیه امید و نشاط در جامعه و ترسیم چشم‌اندازی روشن در برابر جوانان از مقدمات تقویت سرمایه اجتماعی است و بدون تردید اگر جوانان به صحیح بودن برنامه‌های دولت، امیدوار باشند، این امید می‌تواند اعتمادآفرین بوده و باعث استحکام جامعه شود.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده خاطر نشان کرد: برنامه‌های متعددی در حال اجراست که می‌تواند به برون‌رفت از مشکلات کنونی کمک کند و کشورمان را در مسیر توسعه پایدار قرار دهد.

مولاوردی گفت: باید کاری کنیم که در ده سال باقیمانده از سند چشم‌انداز بیست ساله با تحقق توسعه پایدار، همه جانبه، درون‌زا و متوازن، شاهد تشکیل جامعه‌ای ایده‌آل بوده و بتوانیم، الگویی متعادل از زن ایرانی مسلمان به دنیا ارایه دهیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تقارن سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با توافق هسته‌ای، اظهار داشت: دولت یازدهم با رهنمودها و زعامت رهبر معظم انقلاب و درایت و تدبیر رییس‌ جمهوری و تلاش‌های تیم مذاکره کننده و نیز صبوری، حمایت و دعاهای مردم توانست توافق هسته‌ای را رقم بزند.

مولاوردی خاطر نشان کرد: دولت تدبیر و امید برای اولین بار توانست روند مذاکره برای مذاکره را به بازی برد – برد تبدیل کند و امروز در شرایطی قرار گرفتیم که ایران به قدرت منطقه‌ای تبدیل شده است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده خاطر نشان کرد: دولت یازدهم در شرایط بسیار نابسامان و فوق‌العاده‌ای از لحاظ داخلی و بین‌المللی دولت را تحویل گرفت که بخشی از آن بخاطر تحریم‌های ظالمانه و ناعادلانه و بخشی هم به واسطه سوء مدیریت بود با درآمدهای هزار میلیاردی شاهد بن بست در همه عرصه‌ها بودیم.

وی گفت: دولت یازدهم در طول دو سال گذشته باوجود تحریم‌های ظالمانه توانست اداره کشور را به مدار تدبیر و اراده جمعی برگرداند و امیدواریم کشورمان به سمت رونق اقتصادی، توسعه صادرات غیرنفتی و ایجاد اشتغال پایدار که از اهداف دولت یازدهم می‌باشد، سوق پیدا کند.

مولاوردی همچنین همه مردم را به حضور و مشارکت گسترده در انتخابات هفتم اسفند فرا خواند و گفت: تشکیل مجلس قوی می‌تواند به تحقق آرمان‌های سند چشم‌انداز توسعه کشور سرعت بخشد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در ادامه ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت و توانمندی زنان را مورد تأکید قرار داد و گفت: زنان و جوانان با اعتماد به برنامه‌های دکتر روحانی بیشترین رأی را به ایشان دادند و بدیهی است که این دولت به توان و ظرفیت آنان اعتماد داشته باشد و بتواند از ظرفیت آنان در خلق حماسه اقتصادی استفاده کند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده همچنین در نشستی با رییس و اعضای هیأت علمی دانشگاه کاشان از نزدیک مسایل مربوط به این دانشگاه و دانشجویان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

شهیندخت مولاوردی در این جلسه ضرورت شناسایی، اولویت‌ها و برنامه‌ریزی برای حل و فصل مشکلات را مورد تأکید قرار داد.

وی همچنین با ارایه گزارشی از مأموریت‌های معاونت متبوع خود در دو سال گذشته گفت: معاونت امور زنان و خانواده با شناسایی ظرفیت‌های موجود در دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم نهاد به دنبال ایجاد هماهنگی در راستای نقش‌آفرینی مؤثر در عرصه‌های مختلف مربوط به زنان و تحکیم بنیان خانواده است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده تصریح کرد: ما معتقد به حرکت با روش‌های اقناعی و ایجابی هستیم و از هر گونه اقدام سلبی و اجبارآمیز پرهیز داریم.

مولاوردی با تأکید بر ضرورت پرهیز از اقدامات موازی و پراکنده، تصریح کرد: راهبرد ما همکاری‌های شبکه‌ای است و ضعف و خلاء جدی در جامعه را عملکردهای جزیره‌گونه می‌دانیم.

در این نشست رییس و شماری از اعضای هیأت علمی دانشگاه کاشان در سخنانی پیشنهادات و طرح‌های خود را در خصوص موضوعات مختلف فرهنگی و اجتماعی با معاون رییس‌ جمهوری در امور زنان و خانواده در میان گذاشتند.

شناسه خبر: 91975

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

- سخنراني ها

فیلم مرتبطاخبار برگزیده