معاون حقوقی رییس جمهوری در اجلاس سراسری نشان عالی مدیر سال:

باید با اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی، کشور را از اقتصاد تک محصولی نجات دهیم/ از ابزارهای مدیریتی باید برای توانمندی تولیدات داخلی استفاده شود/ تقدیر از مدیران توانمند

معاون حقوقی رییس جمهوری با اشاره به ضرورت ارتقاء سطح مدیران دستگاه‌های اجرایی، تاکید کرد: ارتقاء سلامت اداری، اقدامات لازم برای پیشگیری از بروز فساد و مبارزه با رانت‌خواری از جمله ‌برنامه‌هایی است که مدیران باید آنها را در دستور کار خود قرار دهند.

شناسه خبر: 91797 -

شنبه 17 بهمن 1394 - 17:16

دکتر الهام امین زاده عصر شنبه در اجلاس سراسری نشان عالی مدیر سال، با تبریک فرا رسیدن سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: انقلاب اسلامی گفتمان جدیدی در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بوجود آورد و باید این گفتمان را هر چه بیشتر تقویت کرد.

دکتر امین‌زاده افزود: معاونت حقوقی رییس‌ جمهوری با ارایه آموزش‌های لازم به دنبال دفاع از بیت‌المال و اموال دولتی است، ضمن آنکه با شناسایی قوانین مزاحم کسب و کار در صدد است، راه فعالیت شفاف و آسان دستگاه‌های مختلف را فراهم سازد.

معاون حقوقی رییس جمهوری تأکید کرد: اقتصاد مقاومتی یک کار مقطعی و کوتاه مدت نیست و ضرورت دارد با برنامه‌ریزی مناسب، خودمان را از اقتصاد تک محصولی نجات دهیم.

دکتر امین‌زاده اضافه کرد: باید در عین آنکه چرخ اقتصاد کشور می‌چرخد، نسبت به اصلاح آن اقدام کرد و اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب آن را پیشنهاد دادند از راه‌های درمان اقتصاد کشور است که در دنیا از آن به عنوان مهندسی جدید اقتصاد ایران نام برده می‌شود.

معاون حقوقی رییس جمهوری تصریح کرد: برای تداوم اقتصاد مقاومتی باید نهادسازی‌های متناسب با آن در کشور انجام شود و اقتصاد مقاومتی در بخش‌های مختلف کشور نهادینه گردد تا چنانچه شرایط ویژه‌ای برای کشور ایجاد شد بتوان بدون زیان و آسیب دیدن مردم به سلامت از آن عبور کرد.

امین‌زاده اضافه کرد: باید با آینده پژوهی، عوامل داخلی و خارجی تضعیف اقتصاد کشور شناسایی شده و نسبت به رفع آنها اقدامات لازم انجام شود.

معاون حقوقی رییس جمهوری تصریح کرد: باید از ابزارهای مدیریتی برای توانمندی تولیدات داخلی استفاده شود و مراقبت کرد تا تولیدکنندگان داخلی، آسیب نبینند.

امین‌زاده تورم نظام قانونی کشور را از جمله مسایل مربوط به سوء مدیریت دانست و گفت: بی‌تردید وجود قوانین بی‌شمار و موازی اقدامات مدیریتی را دشوار می‌کند، لذا ضرورت دارد این قوانین موضوع‌بندی، کوچک‌سازی، ساده و شفاف بوده تا برای عموم مردم قابل فهم باشد و بهتر بتوان با استفاده از آنها امور کشور را مدیریت کرد.

معاون حقوقی رییس جمهوری در این مراسم همچنین از مدیران توانمند و شایسته کشور با اهداء لوح، تقدیر کرد و همچنین تمبر یادبود این اجلاس را امضاء نمود.

شناسه خبر: 91797

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده