معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری:

دولت یازدهم برای واگذاری تصدی‌گیریهای اقتصادی به بخش خصوصی عزم جدی دارد/دولت از فعالان اقتصادی دانش‌بنیان حمایت می‌کند

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری اعلام کرد که دولت یازدهم برای واگذاری تصدی‌گری‌ها به بخش خصوصی با هدف رونق بخشیدن به بازار کسب و کار، عزم جدی دارد و از هیچ تلاشی برای میدان دادن به فعالان اقتصادی به ویژه در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان و حمایت از تلاش‌گران اقتصادی کشور، دریغ نخواهد کرد.

شناسه خبر: 91768 -

پنجشنبه 15 بهمن 1394 - 14:15

«مرتضی بانک» روز پنجشنبه در بازدید از پروژه احداث اولین مجتمع پالایشگاهی غلات کشور توسط گروه صنعتی پژوهشی «زر»،  فعالیتهای انجام شده در این گروه را مایه امید و حرکتی در راستای شکوفایی و توسعه پایدار برای صنعت کشور دانست و گفت: آینده هر ملتی در عرصه‌های مختلف به شاخص‌هایی گره خورده است که در آن عرصه حکم تکیه‌گاه و پیش‌ران را دارند و صنعت ایران نیز باید از افراد و مجموعه‌هایی مثل آنچه در این گروه صنعتی می‌بینیم، الگو بگیرد.

وی ، پروژه پالایشگاه غلات زر را نمونه‌ای نادر و ارزشمند در صنعت ایران خواند که رقابت آن با برترین صنایع جهان، گواه توان علمی، فنی و صنعتی بالای کشور و باعث افتخار است.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری که در جریان بازدید از بخش‌های مختلف این مجتمع صنعتی با توضیحات رییس هیات مدیره این گروه صنعتی از جزئیات فعالیت‌های صورت گرفته و محصولاتی که قرار است در این مجموعه به تولید برسد، مطلع شده بود، نگاه و روحیه مدیران این مجموعه به نوآوری‌، کارآفرینی و تلاش در شرایط سخت را بسیار ارزشمند توصیف کرد و افزود: اینکه شما در شرایط اقتصادی ناپایدار سالهای گذشته کشور، توانستید صنعت ایران را در میان نامداران جهان سربلند و مطرح کنید، باید سرمشق باشد.

پالایشگاه غلات زر به عنوان اولین واحد تولید فروکتوز در ایران و نیز سایر محصولات فرآوری شده غلات، خوراک ده‌ها واحد تولیدی پایین‌دستی در شاخه‌های متنوع صنعتی را پالایش و فراهم خواهد کرد.

همچنین نقش‌آفرینی به عنوان بندر خشک، استقرار در تقاطع ترانزیتی درون کشوری و ایجاد دسترسی به شبکه ریلی سراسری از مهمترین ویژگی های این پالایشگاه است که ضمن ایجاد فرصتهای ارزآوری فراوان، حضور مؤثرتر در بازارهای بین‌المللی و ایجاد اشتغال پایدار فراملی و ملی، قادر است به ارتقای اعتبار صنعت ملی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کمک کند.

گروه زر الگوی جدید کسب و کار و فناوری جدید و دانش‌بنیان را به ارمغان آورده و توانسته است علاوه بر رفع نیازهای داخلی، صادرات کالا به 80 کشور جهان را به صورت مستقیم و غیر مستقیم داشته باشد.

شناسه خبر: 91768

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده