شریعتمداری در نشست مطبوعاتی با معاون نخست وزیر تایلند:

حجم مبادلات اقتصادی ایران و تایلند 10 برابر خواهد شد/ سفر هیات تایلندی نقطه عطفی در روابط تهران-بانکوک است

معاون اجرایی رییس جمهوری اعلام کرد که با اجرای توافقات نهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و تایلند، حجم مبادلات اقتصادی دو کشور 10 برابر خواهد شد.

شناسه خبر: 91735 -

سه شنبه 13 بهمن 1394 - 19:17

دکتر «محمد شریعتمداری» روز سه شنبه ، پس از امضای 6 سند همکاری میان تهران – بانکوک ، در نشستی مطبوعاتی با  معاون نخست وزیر تایلند، سفر هیات تایلندی به ایران در آستانه 60 سالگی روابط رسمی دیپلماتیک دو کشور را ارزشمند و نقطه عطفی در روابط تهران-بانکوک توصیف کرد.

وی اظهارداشت: گسترش روابط تجاری و اقتصادی، تبادل هیات های تخصصی، همکاری ها در زمینه های علمی، گاز، پتروشیمی، گردشگری، خودروسازی، تولیدات دارویی و فن آوری نوین همانند نانو و بیو تکنولوژی و همچنین ایجاد شرکتهای دانش بنیان از جمله عرصه های همکاری دوکشور است.

«سومکید جاتوسی پی تاک» نیز در این نشست مطبوعاتی با بیان اینکه بانکوک از گسترش همکاری ها با تهران استقبال می کند، بر بهره گیری از ظرفیت ها و تجربیات جمهوری اسلامی ایران در زمینه نانوتکنولوژی و دیگر بخش ها تاکید کرد.

معاون نخست وزیر تایلند، جمهوری اسلامی ایران را کشوری  قدرتمند و  با تاریخ، تمدن و فرهنگ غنی توصیف کرد و افزود: قطعا جمهوری اسلامی ایران در دوران پسا تحریم آینده ای روشن تر در منطقه و جهان خواهد داشت.

شناسه خبر: 91735

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای خارجی

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده