مولاوردی در دیدار رییس سازمان امور زنان و خانواده سوریه:

باید با ایجاد همبستگی و همکاری دولت‌ها و ملت‌های منطقه برای برقراری صلح و امنیت بکوشیم / اشتراکات تهران – دمشق زمینه‌ساز بهبود وضعیت زنان و کودکان دو ملت است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، اولین قربانیان وقایع ناگوار همچون جنگ را زنان و کودکان دانست و گفت: باید با ایجاد همبستگی و همکاری دولت‌ها و ملت‌ها برای برقراری صلح و امنیت در منطقه بکوشیم.

شناسه خبر: 91706 -

پنجشنبه 8 بهمن 1394 - 13:09

شهیندخت مولاوردی شامگاه چهارشنبه در دیدار « هدیل الاسمر» رییس سازمان امور زنان، خانواده، کودک وسالمندان سوریه، ضمن ابراز همدردی با مردم این کشور، گفت: امیدواریم به زودی ثبات، امنیت و صلح در سوریه برقرار شود.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده تأکید کرد: وجود اشتراکات فراوان تهران – دمشق می‌تواند زمینه‌ساز بهبود وضعیت زنان و کودکان دو ملت باشد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، پیگیری جهت ارتقای جایگاه زنان در جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف را از جمله سیاست‌های دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: تلاش برای حضور پررنگ زنان در مجلس شورای اسلامی و مناصب قدرت و تصمیم گیری، از برنامه‌ها و تلاش‌های آتی دولت است.

مولاوردی همچنین به چگونگی فعالیت معاونت امور زنان و خانواده در کشور پرداخت و گفت: این معاونت عالی‌ترین مرجع سیاستگذار در حوزه زنان و خانواده در جمهوری اسلامی ایران است و نقش زنان در برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های کلان کشور در این دولت بهبود یافته و از جایگاه ممتازی برخوردار است.

خانم هدیل الاسمر رییس سازمان امور زنان، خانواده، کودک و سالمندان سوریه نیز در این دیدار اظهار امیدواری کرد که سفرش به جمهوری اسلامی ایران زمینه تعمیق بیشتر مناسبات را بین دو کشور فراهم کند.

رییس سازمان امور زنان، خانواده، کودک و سالمندان سوریه به وجود تاریخ و فرهنگ مشترک دو کشور ایران و سوریه اشاره کرد و اظهار داشت: مردم دو کشور در طول قرن‌ها در کنار یکدیگر به خوبی زندگی کرده‌اند و می‌توانیم با تبادل تجارب در آینده تعاملات گسترده‌تری با یکدیگر داشته باشیم.

 

شناسه خبر: 91706

- دیدارهای خارجی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده