دکتر روحانی در تماس تلفنی رییس جمهوری ارمنستان:

روابط صمیمانه ایران و ارمنستان به عنوان دو ملت مسلمان و مسیحی، سمبل و الگویی در جهان است/ مصمم به توسعه روابط با ارمنستان هستیم

رییس جمهوری در تماس تلفنی رییس جمهوری ارمنستان با تاکید بر اینکه آغاز اجرای رسمی برنامه جامع اقدام مشترک(برجام)، فرصتی مناسب برای تقویت همکاریهای دوجانبه و منطقه ای است ، گفت: ایران و ارمنستان برای توسعه همکاریها ، امکانات گسترده ای دارند که در فصل جدید، باید از این امکانات به نفع دو ملت بهره برداری شود.

شناسه خبر: 91460 -

يکشنبه 4 بهمن 1394 - 17:19

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه  در تماس تلفنی "سرژ سرکیسیان" رییس جمهوری ارمنستان با ایشان، با تشکر از تبریک همتای ارمنستانی خود به مناسبت اجرای رسمی برنامه جامع اقدام مشترک ، اظهارداشت: روابط  دوستانه و صمیمانه ایران و ارمنستان به عنوان دو ملت مسلمان و مسیحی، سمبل و الگویی در جهان است بویژه اینکه این روابط پیوسته رو به توسعه بوده است.

رییس جمهوری با بیان اینکه "مصمم به توسعه روابط دوجانبه هستیم و تصمیمات کمیسیون مشترک  اقتصادی دو کشور باید اجرایی و عملیاتی شود" ، افزود: جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان برای توسعه روابط باید از همه ظرفیت ها بهره برداری کنند.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه در دوره پسابرجام، مسیر روابط اقتصادی دو کشور هموارتر شده است، اظهارداشت: دو کشور باید از همه ظرفیت های خود برای اتصال خلیج فارس به دریای سیاه استفاده کنند.

"سرژ سرکیسیان" رییس جمهوری ارمنستان نیز با تبریک اجرای رسمی برجام به ملت و دولت ایران از سوی دولت و ملت کشورش گفت: بی تردید اجرای برجام نه فقط برای مناسبات دوجانبه بلکه برای منطقه هم بسیار مفید و کارگشا است.

ایشان اظهارداشت: ارمنستان خواهان توسعه همکاری ها با ایران در همه حوزه های مورد علاقه است و باید این همکاریها در دوره جدید شتاب بیشتری بگیرد.

رییس جمهوری ارمنستان با اشاره به اجلاس اخیر کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور افزود: در کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور که در ارمنستان  برگزار شد، برنامه های گسترده ای برای توسعه همکاریهای مشترک ارائه شد که باید به اجرای این برنامه ها شتاب داد.

شناسه خبر: 91460

- دولت یادهم و دوازدهم

- اخبار برگزیده

- گفتگوی تلفنی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده