در دیدار دکتر نهاوندیان با رییس جمهوری سوییس انجام شد؛

رایزنی برای توسعه و گسترش همکاری‌های دو جانبه تهران - برن

رییس دفتر رییس جمهوری که برای شرکت در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد(داووس) به سوییس سفر کرده است روز پنجشنبه با رییس جمهوری این کشور دیدار و در خصوص توسعه همکاری‌های دو کشور رایزنی کرد.

شناسه خبر: 91408 -

پنجشنبه 1 بهمن 1394 - 16:42

رییس جمهوری سوییس در این دیدار با تبریک اجرایی رسمی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از ارتقاء سطح روابط در زمینه‌های مختلف و از جمله اقتصادی با ایران استقبال کرد.

یوهان اشنایدر با مثبت ارزیابی نمودن  اجرای برجام، گفت: این مساله را نه تنها برای ایران و طرفهای توافق بلکه برای منطقه و حتی در سطح بین المللی مفید و مثبت می دانیم و امیدواریم نسبت به ارتقاء سطح روابط اقتصادی ایران و سوییس گام‌های جدی پیگیری شود.

رییس جمهوری سوییس با اشاره به سفر قریب‌الوقوع خود به ایران، گفت: امیدوارم در این سفر بتوانیم به توافقات خوبی دست یابیم و نسبت به گسترش روابط ایران و سوییس به بالاترین سطح در حوزه های مختلف اقدام نماییم.

دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور نیز با استقبال از ارتقاء سطح روابط دو جانبه در حوزه های مختلف تاکید کرد: با توجه به رفع تحریم‌ها و راهنمای تجاری که همزمان با اجرایی شدن برجام منتشر شده و تمهیداتی که ایران در جهت توسعه روابط پیش بینی کرده است، امکان همکاری در حوزه های مختلف فراهم خواهد بود.

دکتر نهاوندیان تصریح کرد: سوییس با توجه به نقش مثبتی که همیشه در روابط ایران و سایر کشورها ایفا کرده، می‌تواند شریک تجاری خوبی برای ایران با سطح روابط بالا قلمداد گردد و امکان توسعه همکاری ها و روابط  در حوزه های مختلف به ویژه اقتصادی و مالی وجود دارد و در این خصوص بانک‌های سوییسی می‌توانند فعالیت مشترک خود با ایران را سرعت دهند.

 

شناسه خبر: 91408

- دیدارهای خارجی

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده