در دیدار معاون حقوقی رییس جمهوری و سفیر نروژ درتهران تاکید شد؛

حمایت از زنان و کودکان درکشورهای درگیر در جنگ و اقدامات تروریستی ضروری است

معاون حقوقی رییس جمهوری در دیداری با خانم "اودلیسه نورهیم" سفیر نروژ در تهران، هماهنگی میان زنان جهان را برای دفاع ازحقوق زنان و کودکان آسیب پذیر درجنگ ها و اقدامات تروریستی مورد تاکید قرارداد.

شناسه خبر: 90530 -

چهارشنبه 27 آبان 1394 - 16:48

دکتر الهام  امین زاده در این دیدار که روز چهارشنبه انجام شد، اظهارداشت: وکلای زن درمنطقه و جهان می توانند در کشورهای درگیر در جنگ و حملات تروریستی ، از حقوق زنان و کودکان دفاع کنند .

وی همچنین آشنایی زنان و کودکان با حقوق خود را از ضروریات عصر کنونی دانست و گفت: در این زمینه ضمن هماهنگی با وزارت آموزش و پرورش، دوره هایی برای آشنایی این قشر از جامعه با حقوق خود در نظر گرفته شده است.

دکتر امین زاده با اشاره به اهمیت توجه به فرهنگ های بومی در اجرای طرح های حقوقی، خصوصا طرح های مربوط به زنان و معلولین گفت: قوانین و مقررات هر کشوری بر اساس فرهنگ آن کشور وضع شده اند و هدف ما اعمال فرهنگ بومی و دینی کشورمان است که در تلاش هستیم بر این اساس یک منشور طراحی کنیم.

سفیر نروژ در تهران نیز در این دیدار با تایید ضرورت هماهنگی برای حمایت از حقوق زنان و کودکان گفت: در کشورهایی که درگیر جنگ و تروریسم هستند، زنان بیش از دیگر اقشار جامعه آسیب پذیر هستند و ما باید برای حمایت از آنان بر تلاشهای خود بیفزاییم.

 

شناسه خبر: 90530

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده