بازدید معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از مؤسسه خیریه رفاه کودک ارومیه

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده عصر پنج شنبه در حاشیه سفر دو روزه خود به استان آذربایجان غربی از مؤسسه خیریه رفاه کودک ارومیه بازدید و با توضیح مسئول و مدیر این مؤسسه در جریان روند فعالیت این موسسه مردم نهاد قرار گرفت.

پنجشنبه 14 آبان 1394 - 19:27

شهیندخت مولاوردی در این بازدید از بخش‌های مختلف اقامتی، درمانی از جمله دندانپزشکی، تالار اجتماعات و کارگاه چرم‌دوزی، کارگاه اشتغال و واحد فیزیوتراپی که به تازگی با امکانات مجهز برای نیازمندان در نظر گرفته شده است، بازدید کرد .

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در پایان دفتر یادبود این مؤسسه خیریه را امضاء کرد.

مولاوردی را در این بازدید جمعی از مقامات ارشد استانی همراهی کردند.

چگینی مدیر این مؤسسه خیریه نیز با توضیحات مفصلی اظهار امیدواری کرد دولت بتواند با ابزارها و امکانات لازم همچون ایجاد فرصت برای تبلیغات برای سازمان‌های مردم نهادی که در امور خیریه کار می‌کنند و پیگیری مشکلات و دغدغه‌ها سمن‌ها ، به پیشبرد بیشتر اهداف سازمان‌های خیریه کمک کند.

موسسه خیریه رفاه کودک و نوجوان ارومیه از سال 1382 با هدف حمایت از کودکان یتیم، بیمار، نیازمند و دانش آموزان با استعداد استان آذربایجان غربی فعالیت خود را آغاز کرد و امروز بیش از ششصد کودک تحت پوشش کمک‌های مستمر و ماهیانه بنیاد کودک قرار دارد.

از دیگر فعالیتهای بنیاد، تاسیس مهد کودکی در بند زنان زندان ارومیه است و برای نگهداری و ارایه خدمات به نوزادان و کودکان کمتر از شش سال است که مادرانشان محکوم به حبس هستند و کودکان نیزبه ناچاردر زندان بسر می‌برند .

از سایر فعالیتهای بنیاد کودک ارومیه، ایجاد حساب بانکی ویژه، برای پرداخت هزینه داروهای کودکان بیماردر داروخانه بیمارستان مطهری ارومیه است.

شناسه خبر: 90388