در جلسه شورای اقتصاد تصویب شد؛

احداث نیروگاه سیکل ترکیبی با سرمایه گذاری مستقیم خارجی

جلسه ی شورای اقتصاد عصر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

شناسه خبر: 90339 -

دوشنبه 11 آبان 1394 - 18:33

در این جلسه که وزرای نفت، نیرو، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و معاون رییس جمهور در امور اجرایی نیز حضور داشتند، درخواست برخی از دستگاه های اجرایی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و به تصویب رسید.
احداث نیروگاه سیکل ترکیبی در ساختگاههای میانه، ارس، تبریز و زاهدان جمعاً به ظرفیت 3520 مگاوات که مورد درخواست وزارت نیرو بود، پس از توضیحات وزیر و ارایه گزارشی از جزئیات فنی و میزان سرمایه گذاری به تصویب رسید. قرار است این طرح برای نخستین بار و با سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کشور اجرا شود.
گفتنی است، دوره ی قرارداد این طرح 5 ساله است و میزان سوخت صرفه جویی شده در سال 17.5 میلیون متر مکعب و میزان برق تولیدی در هر سال نیز 17429 میلیون کیلووات ساعت خواهد بود.
در این نشست همچنین طرح خط لوله ی انتقال گاز دامغان، کیاسر، ساری، نکا که ازسوی وزیر نفت مطرح شد، پس از ارائه گزارش و توضیحات لازم درخصوص توجیهات فنی و جزئیات مربوط به سرمایه گذاری و مدت اجرا، به تصویب شورا رسید.
لازم به ذکر است، مجموع سرمایه گذاری برای این طرح حدود 153 میلیون دلار، مدت اجرا دو سال و میزان اشتغالزایی مستقیم 680 نفر می باشد. همچنین ایجاد زیرساخت های لازم جهت اجرای طرح گاز رسانی و کاهش واردات به میزان سالانه 7300 میلیون متر مکعب گاز طبیعی از جمله اهداف اجرای این طرح خواهد بود.
در این جلسه همچنین تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی برای سال 1395 که مورد درخواست وزارت جهاد کشاورزی بود، از سوی مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی مطرح شد و پس از ارائه نظرات و دیدگاه های مختلف، مورد موافقت قرار گرفت.

شناسه خبر: 90339

- معاون اول

- جلسات

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده