معاون اجرایی رییس جمهوری در جلسه با متنفذین و نخبگان استان سمنان:

دولت همه تلاش خود را برای توسعه استان سمنان بکار می گیرد

معاون اجرایی رییس جمهوری عصر شنبه در جلسه ای با حضور استاندار، مسوولان، صاحبان سرمایه و متنفذین و نخبگان استان سمنان که در آستانه بیست و چهارمین سفر استانی کاروان تدبیر و امید انجام شد،تصریح کرد: دولت همه تلاش خود را برای کمک به توسعه و آبادانی استان سمنان بکار می گیرد.

شناسه خبر: 90309 -

شنبه 9 آبان 1394 - 17:13

دکتر محمدشریعتمداری در این جلسه با بیان اینکه استان سمنان دارای چهره های تاثیر گذار در بخش های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی کشور است، گفت: استان سمنان ظرفیت های فوق العاده ای دارد که با وجود تلاش های بسیاری که تاکنون انجام گرفته، هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد.

معاون اجرایی رییس جمهوری با اشاره به اینکه سفرهای کاروان تدبیر و امید به استانهای کشور به منظور بررسی و پایش وضعیت استان و کمک به پیشبرد سریع پروژه های در حال اجرا و تکمیل آنها است، خاطرنشان کرد: نباید توقع داشت که تمام مشکلات موجود به یکباره مرتفع شود بلکه باید همه در راستای حل این مشکلات تلاش کنیم.

شریعتمداری با بیان اینکه طرح ها و پروژه های موجود در استان در جلسات گوناگون تخصصی مورد بررسی قرارمی گیرد و سپس آن تعداد از پروژه هایی که قابلیت اجرا و اتمام دارند به مردم وعده داده می شوند، اظهار داشت:استان سمنان با قابلیت های بسیار خوب و گسترده در بخش های مختلف، مشکلات زیادی دارد که باید با بررسی ، تلاش و همکاری درصدد رفع آنها باشیم.

معاون اجرایی رییس جمهور افزود: توسعه راههای جاده ای و ریلی و رفع مشکل آب دراستان سمنان از اولویت های مورد توجه دولت تدبیر و امید در این استان است.

وکیلی استاندار سمنان نیز در این جلسه گزارشی را از چگونگی وضعیت طرح ها و پروژه های در حال اجرا و روند آماده سازی پروژه های ملی و استانی و ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در این استان برای سرمایه گذاری در راستای پیشرفت و توسعه استان سمنان ارائه کرد.

در ادامه این جلسه، متنفذان و نخبگان استان سمنان به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در زمینه توسعه استان در عرصه های گوناگون درجریان سفر رییس جمهور و کاروان تدبیر و امید به استان سمنان پرداختند.

بهره گیری از ظرفیت نیروی انسانی موجود برای آبادانی و توسعه استان، توجه و تسهیل شرایط برای اتمام پروژه های نیمه کاره، رسیدگی به وضعیت راهها و جاده های استان، توجه به ویژگیهای فرهنگی استان سمنان و تلاش در جهت تقویت این بخش، توجه به تقویت جاذبه های گردشگری در استان به منظور توسعه این صنعت در استان، توجه به گسترش حوزه های علمیه در سطح استان، ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در استان، رسیدگی و تصمیم درباره رفع مشکل کم آبی در استان و توجه به پروژه های آبخیزداری و رفع مشکلات جوانان استان از جمله بیکاری از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح شد.

شناسه خبر: 90309

- نهاد ریاست‌جمهوری

- جلسات

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده