دکتر جهانگیری در آیین افتتاح کارخانه ی آریا رنگ درخشان:

دولت زمینه ی شکوفایی کشور را در دوران پساتحریم فراهم می کند

معاون اول رییس جمهور با اشاره به برنامه ریزی های دولت تدبیر وامید برای دوران پساتحریم گفت: دولت مصمم است شرایط لازم را برای شکوفایی اقتصاد کشور فراهم کند و مجامع بین المللی اقتصادی، رشد اقتصادی سال آینده ی کشور را 5 درصد و برخی نیز 7 درصد پیش بینی کرده اند.

شناسه خبر: 90305 -

شنبه 9 آبان 1394 - 14:27

دکتر اسحاق جهانگیری ظهر امروز (شنبه) در جریان سفر به استان زنجان، با حضور در شهرستان خدابنده کارخانه ی آریا رنگ درخشان را مورد بهره برداری قرار داد و در آیین افتتاح این کارخانه ضمن تسلیت ایام محرم گفت: یکی از ویژگیها و شاخص های مهم مردم استان زنجان ،عشق و ارادت آنها نسبت به اهل بیت (ع)‌ است. سبک ویژه ی عزاداری مردم استان زنجان برای حضرت اباعبداله الحسین (ع)‌ همه را متحیر می کند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به افتتاح واحد تولیدی پرمنگنات پتاسیم که صبح امروز در شهر نیک پی انجام شد، تصریح کرد: دانش بکار رفته در این واحد صنعتی در انحصار تعداد محدودی از کشورها است اما با وجود تحریم ها و سخت گیری هایی که برای انتقال تکنولوژی به کشورمان وجود دارد، مهندسین جوان ما با ابتکار، خلاقیت، پیگیری و فداکاری توانستند این واحد را راه اندازی کنند و آن را در خدمت تولید کشور قرار دهد.

وی همچنین با اشاره به افتتاح کارخانه ی آریا رنگ درخشان اظهار داشت: این واحد تولیدی نیز در شرایطی که تحریم کنندگان ایران ورود ماشین آلات صنعتی به کشور را محدود کرده بودند، موفق شد دستگاه ها و ماشین آلات مورد نیاز را وارد کشور کرده و نصب و راه اندازی کند که امروز با بهره برداری از این واحد، فرصتهای شغلی زیادی برای جوانان کشور فراهم می شود.

دکتر جهانگیری افزود: یکی از محاسن این واحد صنعتی این است که می تواند یکی از ضعف ها و نقایص بخش تولید کشور را  که نبود بسته بندی مناسب است جبران کند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به وجود چند هزار واحد تولیدی در بخش صنایع غذایی و صنایع تبدیلی در کشور خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات که همواره در بخش صنایع غذایی و صنایع تبدیلی با آن مواجه بودیم عدم برخورداری از بسته بندی مناسب بوده و همواره این انتقاد مطرح بوده که این صنایع به جهت نداشتن بسته بندی مناسب قابل عرضه در بازارهای بین المللی نیستند که امیدوارم با راه اندازی واحدهایی نظیر کارخانه‌ی آریا رنگ درخشان شاهد رفع این مشکل در کشور باشیم.

دکتر جهانگیری در ادامه با بیان اینکه هم اکنون در حال پشت سر گذاشتن دوران سخت تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران هستیم، تصریح کرد: خوشبختانه توافق خوبی با کشورهای 1+5 انجام شد که براساس آن ظرف یکی دو ماه آینده تحریم ها لغو خواهد شد.

وی افزود: یکی از برنامه های کوتاه مدت دولت برای سال جاری این است که مشکلات واحدهای تولیدی که در اثر تحریم ها و شرایط نامساعد اقتصادی دچار مشکل و رکود شده بودند را برطرف کرده و ظرفیت های بالقوه ی این واحدها را بالفعل نماید.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به کاهش بهای نفت و افت درآمدهای نفتی کشور افزود: با کاهش بهای نفت همه ی کشورهای نفتی با مشکلات اقتصادی مواجه شدند اما دولت تدبیر وامید همه ی تلاش و تدابیر خود را بکار گرفت تا ثبات اقتصادی که از نیمه ی دوم سال 92 ایجاد شده بود از بین نرود.

دکتر جهانگیری ادامه داد: علی رغم آنکه تا این لحظه همه ی تحریم ها به قوت خود باقی است و جز چند مورد کوچک که در اثر توافق ژنو لغو شد اما دولت به گونه ای برنامه ریزی کرد که ثبات و آرامش اقتصادی کشور حفظ شود.

وی اظهار امیدواری کرد با اجرای برنامه ی کوتاه مدت تیم اقتصادی دولت شاهد اصلاح روند موجود و رفع مشکلات واحدهای تولیدی باشیم .

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه به زودی وارد دوران مهم پساتحریم خواهیم شد و باید خود را برای این دوره آماده کنیم، تصریح کرد: دولت به صورت جدی درحال برنامه ریزی برای دوران پسا تحریم است چرا که در این دوران منابع مالی زیادی از سوی کشورهای غربی و سرمایه گذاران خارجی به طرف ایران خواهد آمد و باید از این فرصت در جهت شکوفایی کشور استفاده کنیم.

وی با تاکید بر لزوم حضور جدی و بیش از پیش بخش خصوصی در اقتصاد کشور، از اهتمام جدی دولت برای فراهم نمودن شرایط لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی کشور خبر داد و افزود: چگونه ممکن است دولت وقتی از سرمایه گذار خارجی استقبال می کند، سرمایه گذاران ایرانی را مورد حمایت قرار ندهد. دولت از سرمایه گذاران ایرانی در هر فعالیت اقتصادی قانونی و با هر سقفی حمایت خواهد کرد.

معاون اول رییس جمهور در ادامه با انتقاد از برخی افراد که آگاهانه یا ناآگاهانه سعی دارند امید مردم را از بین ببرند، گفت: این افراد روحیه ملت را نشانه گرفته اند و به گونه ای وانمود می کنند که در دوران پس از تحریم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد اما با گذشت زمان خواهیم دید که اتفاقات مثبتی در بخش تولید، سرمایه گذاری و اشتغال کشور رخ خواهد داد و شاهد تحولات مثبتی خواهیم بود.

دکتر جهانگیری در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به شرایط و وضعیت شهرستان خدابنده گفت: این منطقه از ظرفیت های خوبی به لحاظ امکانات طبیعی و نیروی جوان تحصیلکرده برخوردار است و هیچ دلیلی وجود ندارد که این شهرستان دچار محرومیت و مشکلات باشد.

کارخانه ی آریا رنگ درخشان وابسته به گروه صنعتی پوشینه در زمینه ی چاپ هلیو گراور و بسته بندی فعالیت دارد و با راه اندازی این واحد صنعتی برای 100 نفر اشتغالزایی خواهد شد.

گفتنی است در این مراسم وزیر صنعت، معدن و تجارت راه رسیدن به توسعه ی کشور را صنعتی شدن عنوان کرد و با تاکید بر لزوم افزایش تولید،‌اشتغالزایی و توسعه ی صادرات کشور، از دست اندرکاران راه اندازی واحدهای صنعتی استان زنجان قدردانی کرد.

سرمایه گذار کارخانه ی آریا رنگ درخشان هم در این مراسم در سخنانی ضمن بیان دغدغه ها و مشکلات پیش روی بخش خصوصی، اظهار امیدواری کرد دولت با حمایت ها و فراهم کردن بسترهای لازم برای فعالان بخش خصوصی زمینه را برای حضور و مشارکت بیش از پیش بخش خصوصی مهیا سازد.

شناسه خبر: 90305

- معاون اول

- سفرهای داخلی

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده