دکتر امین زاده از نمایشگاه دستاوردهای وزارت راه و شهرسازی بازدید کرد

معاون حقوقی رییس جمهوری با حضور در پنجمین نمایشگاه دستاوردهای وزارت راه و شهرسازی از توانمندی ها و جدیدترین دستاوردهای بخش دولتی و خصوصی در عرصه راه و ساختمان بازدید کرد.

شنبه 9 آبان 1394 - 14:05

دکتر الهام امین زاده  روز شنبه ضمن بازدید از بخش های مختلف این نمایشگاه با توضیحات مسئولین هر بخش در جریان روند کاری و دستاوردهای جدید بخش خصوصی و دولتی در عرصه راه و ساختمان قرار گرفت.

معاون حقوقی رییس جمهوری در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران، تامین عدالت و اعتدال را از اهداف مهم حقوق شهروندی دانست و گفت: در این نمایشگاه و در حوزه راه و شهرسازی به این هدف پرداخته شد.

دکتر امین زاده با اشاره به ایجاد سامانه های مختلف اطلاع رسانی در وزارت راه و شهرسازی به منظور تسهیل سفرهای مردم به اقصی نقاط کشور گفت: امروز می توانیم ادعا کنیم که یک مسافر با اطمینان خاطر از اطلاعات لحظه ای و کامل، سفری امن خواهد داشت و این بخشی از حقوق شهروندی است.

معاون حقوقی رییس جمهوری با تاکید براینکه حقوق شهروندی، حق همه نسل ها بوده و باید رعایت شود، خواستار اهتمام همه وزارتخانه و دستگاه های اجرایی در خصوص حقوق شهروندی شد.

دکتر امین زاده با اشاره به فعالیت های وزارت راه وشهرسازی در خصوص اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات گفت: این وزارتخانه به عنوان اولین وزارتخانه ، دسترسی آزاد به اطلاعات را دراختیار عموم مردم قرار داده است.

معاون حقوقی رییس جمهوری تصریح کرد: این وزارتخانه در حوزه های غیر سیاسی و تنها در امور حقوقی و اجرایی این اطلاعات را در اختیار مردم قرار داده تا حقوق آنان به صورت بهتری تامین شود.

همچنین دکتر امین زاده پس از بازدید از غرفه جمعیت طرفداران ایمنی راهها در دفتر یادبود این سازمان مردم نهاد نوشت: ایمنی حق اولیه هر شهروند است که توسط سازمان ها و دستگاه ها رعایت گردد.

پنجمین نمایشگاه دستاوردهای وزارت راه و شهرسازی با رویکرد کارآمدمحوری برای شهروندان با هدف معرفی توانمندی ها، اقدامات، ایجاد فرصت ها، برقراری زمینه های همکاری، بهره گیری از پتانسیل های بخش خصوصی و استفاده از پیشرفت های تکنولوژیکی روز دنیا از ٦ تا ٩ آبان ماه در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) در حال برگزاری است.

 

شناسه خبر: 90304