دکتر روحانی در دیدار سفیر جدید ژاپن در تهران:

تهران از گسترش بیش از پیش روابط با توکیو در عرصه های مورد علاقه استقبال می کند

رییس‌ جمهوری، هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید ژاپن در تهران، با اشاره به پیوندهای عمیق تاریخی میان تهران – توکیو تصریح کرد: روابط جمهوری اسلامی ایران و ژاپن پیوسته رو به گسترش و تعمیق بوده و تهران از گسترش بیش از پیش این روابط در عرصه های مورد علاقه، استقبال می کند.

شناسه خبر: 90256 -

سه شنبه 5 آبان 1394 - 13:39

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه‌شنبه در دیدار «هیرویاسو کوبایاشی»، به مذاکرات خود با نخست وزیر ژاپن در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد اشاره کرد و گفت: اراده سیاسی در دو کشور برای گسترش و تعمیق روابط دوجانبه ، مشهود است.

رییس جمهوری با اشاره به علاقمندی ژاپن برای سرمایه‌گذاری و مشارکت در عرصه‌های سلامت و محیط زیست در ایران، اظهارداشت: اکنون بستر و فضای مناسب برای حضور و مشارکت ژاپن در زمینه های مختلف از جمله محیط زیست دریایی، گسترش خطوط آهن و تأسیسات بندری و برقی کردن راه‌آهن کاملاً مهیاست.

"هیرویاسو کوبایاشی" سفیر جدید ژاپن نیز در این دیدار پس از تقدیم استوارنامه خود و  بیان اینکه امپراطور ژاپن خواهان گسترش روابط دوستانه با ایران است، گفت: ایران و ژاپن در تاریخ دیرینه دوستی‌ها و همکاری‌های خود روابط تنگاتنگی را بر پایه منافع متقابل پایه‌ریزی کردند و مصمم هستم در دوران مأموریتم این روابط هر چه بیشتر مستحکم شود.

وی با تبریک حصول توافق هسته‌ای، اظهار داشت: امیدوارم بر پایه این توافق شکوفایی روابط دو کشور را پیش رو داشته باشیم. ژاپن بخش دولتی و خصوصی خود را برای مشارکت و همکاری با ایران در عرصه‌های اقتصادی بسیج خواهد کرد چرا که ایران کشوری بزرگ و مؤثر در منطقه است.

شناسه خبر: 90256

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده