دکتر روحانی نیویورک را به مقصد تهران ترک کرد

رییس‌ جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده بود، عازم تهران شد.

سه شنبه 7 مهر 1394 - 01:54

حجت الاسلام والمسلمین دکترحسن روحانی که در پی فاجعه منا در روز عید قربان برنامه های خود در حاشیه سازمان ملل را نیمه تمام گذاشت دقایقی پیش  برای حضور در مراسم استقبال از پیکر حجاج جانباخته کشورمان ، نیویورک را به مقصد تهران ترک کرد.

رییس جمهوری در سفر به نیویورک علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل ونیز اجلاس سران توسعه پایدار ضمن تشریح دیدگاهها و مواضع تهران در خصوص مهمترین مسایل منطقه ای و بین المللی ، دیدارها و مذاکراتی با سران و مقامات کشورهای روسیه ، سوئد ،فرانسه، انگلیس، ایتالیا،برزیل، بولیوی ،ژاپن، اکوادور، افغانستان وسنگال و نیز دبیر کل سازمان ملل و رییس شورای اروپا داشت.

دیدار با اعضای اندیشکده‌های آمریکا،  نشست با مدیران شرکتهای تجاری، اقتصادی و صنعتی آمریکا، دیداربا مدیران و مجریان ارشد رسانه های بین المللی، دیداربا نخبگان و کارآفرینان ایرانی مقیم آمریکا و حضور در جمع صمیمی ایرانیان مقیم آمریکا و نیز مصاحبه با رادیو ملی آمریکا و شبکه تلویزیونی سی. ان. ان از دیگر برنامه های کاری فشرده رییس جمهوری در جریان سفر به  مقر سازمان ملل  بود.

 

شناسه خبر: 89722