دکتر جهانگیری تصریح کرد:

رونق و شکوفایی اقتصاد نیازمند برنامه‌ریزی و مدیریت دقیق است

جلسه‌ی برنامه‌ی جامع اصلاح نظام بانکی و توسعه بازار اولیه سرمایه عصر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

شناسه خبر: 88807 -

شنبه 31 مرداد 1394 - 19:23

دکتر اسحاق جهانگیری مدت زمان باقی مانده از سال جاری را دوره‌ای پراهمیت برای اقتصاد کشور ارزیابی کرد و گفت: در این مقطع نیازمند برنامه‌ریزی و مدیریت دقیق هستیم تا ضمن جلوگیری از آسیب رسیدن به اقتصاد کشور، زمینه‌ی رونق و شکوفایی آن را فراهم کنیم.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به برنامه‌ی قطعی دولت برای پرداخت بدهی‌های خود، ضرورت تدوین طرحی جامع برای این منظور را مورد تاکید قرار داد و افزود: برای تسویه‌ی بدهی‌های دولت نیازمند طرحی هستیم که همه‌ی مسائل و جوانب در آن لحاظ شده باشد و اگر در این راستا نیازمند به قانون باشیم، لایحه‌ای تنظیم و آن را به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه دولت به تعهد پرداخت بدهی‌های خود به پیمانکاران پایبند است، بر ضرورت جلوگیری از افزایش بدهی‌های دولت تاکید و خاطرنشان کرد: در طرحی که قرار است برای تسویه بدهی‌های دولت تدوین شود باید وظایف و تکالیف هر بخش و هر دستگاه مشخص باشد تا همه‌ی دستگاه‌های مربوطه براساس نقشه‌ی راه حرکت کنند.
در این جلسه که وزیر امور اقتصادی و دارایی، رییس کل بانک مرکزی، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، مشاور رییس جمهور در امور اقتصادی , رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز حضور داشتند، گزارشی از جلسات دستگاه های ستادی اقتصادی دولت برای تدوین راهکارهای عملیاتی جهت پرداخت بدهی‌های دولت ارائه شد و پیشنهادات و راهکارهای اجرایی و برنامه‌ی زمانبندی آن تشریح شد.
در ادامه‌ی این جلسه پس از طرح نظرات و دیدگاههای مختلف،‌ مقرر شد مجموعه ، پیشنهادات و راهکارهای مطرح شده، در جلسه‌ای با حضور وزیر اقتصاد، رییس کل بانک مرکزی و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور جمع‌بندی شده و نتیجه‌ی نهایی جهت طرح و تصمیم گیری در نشست هیات وزیران ارائه شود.

شناسه خبر: 88807

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده