مولاوردی در مراسم تجلیل از برگزیدگان فراخوان مقاله یاس مهربانی:

آموزش، کلید و رمز توسعه جامعه است/ باید با رفع چالش‌ها در مناطق محروم، بی‌سوادی و کم‌سوادی را از بین ببریم/ راه‌اندازی سامانه پیامکی 101 با هدف جمع‌آوری مطالبات و پیشنهادات زنان جامعه

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، آموزش را کلید و رمز توسعه جامعه دانست و تصریح کرد: آموزش دختران به عنوان آینده سازان کشور، نقش حیاتی و اساسی در رسیدن به توسعه متوازن و پایدار ایفا می کند.

شناسه خبر: 88784 -

سه شنبه 27 مرداد 1394 - 12:38

شهیندخت مولاوردی روز سه‌شنبه در مراسم تجلیل از برگزیدگان فراخوان مقاله یاس مهربانی که به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه‌(س) و دهه کرامت برگزار شد، گفت: تجارب بشر نشان داده است توسعه ای که از باور و ذهن آغاز نشود، توسعه‌ای ناپایدار و نامتوازن خواهد بود.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به نقش زنان در ارتقاء شاخص های توسعه کشور اشاره کرد و افزود: آموزش و توانمندسازی زنان که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند باعث بهبود بیش از پیش وضعیت کشور می شود.
مولاوردی با اشاره به اینکه مدیران، عالمان، پژوهشگران، فرهیختگان و تمدن سازان آینده در آموزش و پرورش نمو پیدا می‌کنند، گفت: در 36 سال گذشته دستاوردهای خوبی در زمینه آموزش دختران در جمهوری اسلامی ایران بدست آمده است و باید با رفع چالش‌ها در مناطق محروم، بی‌سوادی و کم‌سوادی را از بین ببریم.
وی به روند تدوین برنامه ششم توسعه اشاره کرد و اظهارداشت: دولت باید با بهره گیری از فرصت طلایی تدوین برنامه ششم توسعه، در رویکرد خود برای برنامه ریزی جهت رسیدن به توسعه متوازن، به موضوع توازن عدالت در زمینه آموزش توجه ویژه ای کند.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه آموزش و پرورش باید به رفع نابرابری و تضادهای طبقاتی کمک کند، گفت: باید برنامه‌هایی در اولویت کاری قرار گیرد که نشاط، شادابی و تربیت بدنی برای دختران را به ارمغان بیاورد.
مولاوردی پایین آمدن سن آسیب‌های اجتماعی در بین دختران را مورد اشاره قرار داد و گفت: باید با کیفیت بخشی در آموزش مهارت‌های اجتماعی و تعاملی جوانان، زمینه را برای ورود آنان به جامعه هموار کنیم.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به تحقق عدالت و تعادل جنسیتی در مسئولیت‌ها و مناصب دولتی اشاره کرد و گفت: نیمی از نیروهای آموزش و پرورش را خانم‌ها تشکیل می‌دهند و امیدواریم خانم‌ها به سطوح مدیریت کلان عالی دست پیدا کنند.
مولاوردی با اشاره به راه‌اندازی سامانه پیامکی 101 در این معاونت گفت: این سامانه با هدف جمع‌آوری مطالبات و پیشنهادات زنان در جامعه افتتاح شده است و از همه زنان جامعه به خصوص فرهنگیان می‌‌خواهم با ارائه پیشنهادات، مطالبات و راهکارهای خود، ما را در برنامه‌ریزی که برگرفته از واقعیت‌های جامعه است، کمک کنند.
دکتر علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش نیز در این مراسم با بیان این که در نظام تعلیم و تربیت باید به دنبال الگویی باشیم که با تأسی از آن، رفتار، بینش و اعتقادات خود را سامان بخشیم، گفت: زنان و دختران با الگوپذیری از حضرت زهرا (س) می‌توانند نقش بسزایی در تعلیم و تربیت و هدایت نسل آینده داشته باشند.
وی با تشریح عملکرد وزارت آموزش و پرورش در ارتقاء سطح آموزش دختران پس از انقلاب اسلامی، اظهار داشت: امروز وزارت آموزش و پرورش در زمینه عدالت آموزشی در سطوح مختلف به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کرده است.
در پایان این مراسم که به مناسبت روز دختر و دهه کرامت برگزار شد ، از نویسندگان 11 مقاله برگزیده با موضوعات مرتبط با حوزه زنان، دختران و خانواده از جمله «مشارکت اجتماعی زنان»، «الگوپذیری از حضرت زهرا (س) در عصر کنونی» و «سلامت معنوی زنان وخانواده»، با اهدای لوح و جوایزی، تجلیل به عمل آمد.

شناسه خبر: 88784

- معاونت امور زنان

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده