مولاوردی در گردهمایی سراسری مشاوران امور زنان و خانواده وزارت نیرو:

تأثیر زنان در دستیابی به توسعه پایدار امری بی‌بدیل است / استفاده از نیروی انسانی ماهر و متخصص لازمه رسیدن به توسعه پایدار/ لزوم استفاده از ظرفیت زنان در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های کشور

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده نقش و تأثیر زنان در دستیابی به توسعه پایدار را بی‌بدیل خواند و گفت: باید از ظرفیت زنان در سیاست‌گذاری، تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های توسعه استفاده شود.

شناسه خبر: 88783 -

سه شنبه 27 مرداد 1394 - 14:58

شهیندخت مولاوردی روز سه‌شنبه در پانزدهمین گردهمایی سراسری مشاوران امور زنان و خانواده شرکت‌های تابعه و وابسته وزارت نیرو، با اشاره به اینکه سند چشم‌انداز 20 ساله به نیمه راه رسیده است‌،اظهار داشت: لازم است برای رسیدن به اهداف بلندی که در سند چشم‌انداز تصویب شده و دستیابی به دستاوردها و افق ایران 1404، رویکرد اقتصاد مبتنی بر منابع و نیروی انسانی مورد توجه ویژه قرار گیرد.
مولاوردی با بیان اینکه دنیای امروز به سمت استفاده از سرمایه انسانی حرکت می‌کند، گفت : برای رسیدن به توسعه پایدار و همه جانبه بایستی دولت ها و جوامع استفاده از ظرفیت های نیروی انسانی ماهر و متخصص را مورد توجه قرار دهند.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه زنان در مدیریت مصرف انرژی و اصلاح الگوی مصرف و مصرف بهینه نقش و تاثیر بسزایی دارند، خاطرنشان کرد: زنان به عنوان نیمی از جمعیت کشور می توانند در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی نقش مؤثری داشته باشند.‌
مولاوردی افزود : باید زنان و مردان همگام با یکدیگر در مدیریت انرژی و مصرف بهینه مشارکت و همکاری داشته باشند و ارایه آموزش‌های لازم در این خصوص، می تواند بسیار مؤثر است.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تأکید بر اینکه دولت یازدهم رویکردی اعتدالی در تدوین برنامه ششم توسعه دارد، گفت: با ایجاد تعادل و توازن در موضوعات و بخش‌های مختلف این برنامه دستیابی به توسعه متوازن امکان پذیر است.
مولاوردی همچنین عدالت جنسیتی را مورد تاکید قرارداد و اظهار داشت: این موضوع باید در تمامی عرصه‌های کار و زندگی زنان نمود عینی پیدا کند و در این عرصه هیچ کدام از نقش‌های زنان نباید فدای دیگری شود.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه باید از ظرفیت زنان در سیاست‌گذاری، تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها استفاده شود، تصریح کرد: با توجه به توصیه های رییس جمهوری مبنی بر اینکه باید فرصت‌های برابر و عادلانه در اختیار زنان و مردان قرار گیرد، امیدواریم با رعایت اصل شایسته‌سالاری قابلیت‌های زنان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

شناسه خبر: 88783

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده