دکتر نهاوندیان در دیدار سفیر عمان در تهران:

توافق هسته ای فرصت تازه ای برای گسترش همه جانبه روابط است/ تاکید بر گسترش همکاری بخش های خصوصی ایران و عمان

رییس دفتر رییس جمهوری در دیدار سفیر عمان در تهران ، با اشاره به تلاش های مشترک و موثر ایران و 1+5 در به ثمر رسیدن مذاکرات هسته ای، تصریح کرد: توافق هسته ای فرصت تازه ای برای تقویت و گسترش روابط همه جانبه بین جمهوری اسلامی ایران با کشورهای جهان بویژه عمان خواهد بود.

شناسه خبر: 88780 -

چهارشنبه 28 مرداد 1394 - 13:24

دکتر محمد نهاوندیان روز چهارشنبه در دیدار "سعود بن احمد البروانی"، عمان را کشور دوست و برادر ایران خواند و اظهار داشت: روابط دو کشور در زمینه های مختلف بویژه در دوسال گذشته از سطح بسیار بالایی برخوردار بوده و امیدواریم در آینده نیز این روابط بهتر شود.
رییس دفتر رییس جمهوری، کلید مبادلات اقتصادی و بازرگانی دو کشور را روابط مناسب بانکی عنوان کرد و ابراز امیدواری نمود این روابط با قوت بیشتری نسبت به گذشته ادامه یابد.
دکتر نهاوندیان با تاکید بر ضرورت گسترش سطح همکاری های اقتصادی بخش های خصوصی ایران و عمان، گفت: زمان آن رسیده که روابط دو کشور علاوه بر بخش انرژی در زمینه های حمل و نقل و دیگر بخش ها نیز تقویت شود.
رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به کاهش بهای جهانی نفت اظهار داشت: در حال حاضر کسانی که این وضعیت را بوجود آورده اند، خود از کاهش قیمت نفت رنج می برند.
دکتر نهاوندیان سپس به وضعیت ناگوار مردم مسلمان منطقه و فعالیت های گروه های تکفیری و تروریستی اشاره کرد و با تاکید بر ضرورت آرامش، ثبات و امنیت در کل منطقه،افزود: متاسفانه در حال حاضر بسیاری از مسلمانان با نام اسلام کشته می شوند.
سفیر عمان در تهران نیز در این دیدار سطح همکاری های دو کشور را در سطح بالایی دانست و بر گسترش حجم مبادلات اقتصادی و بانکی دو کشور تاکید کرد.
"سعود بن احمد البروانی"گفت: توافق هسته ای ایران و 1+5 منجر به بازشدن پنجره اقتصادی بین ایران و همه جهان خواهد شد.
وی با اشاره به روابط تاریخی و همچنین مشابهت های فرهنگی و دین مشترک دو کشور بر عزم و اراده عمان برای تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.
البروانی همچنین پیام سلطان عمان خطاب به حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری را تقدیم دکتر نهاوندیان کرد.

شناسه خبر: 88780

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده