بازدید دکتر جهانگیری از بندر امیر آباد

معاون اول رییس جمهور از بندر امیر آباد و اسکله های موجود در این بندر بازدید کرد.

دوشنبه 26 مرداد 1394 - 14:29

دکتر اسحاق جهانگیری ظهر امروز‌(دوشنبه) در ادامه برنامه های سفر یکروزه خود به استان مازندران، با حضور در شهرستان بهشهر از بخش‌های مختلف بندر امیر آباد بازدید کرد و با توضیحات مسئولین امر، از ظرفیت‌های این بندر مطلع شد.

معاون اول رییس جمهور در ادامه این بازدید همچنین از جزئیات طرح توسعه‌ی بندر امیرآباد مطلع شد و مسئولین بندر گزارشی از میزان واردات و صادرات از طریق بندر امیر آباد ارائه کردند.

براساس گزارش مسئولین بندر امیرآباد قرار است ظرفیت این بندر و تعداد اسکله‌ها به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند.

در این گزارش همچنین به سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر امیرآباد اشاره شد و جزئیات مربوط به طرح‌های بخش دولتی با سرمایه گذاری ۴۷۰۰ میلیارد ریال و طرح های مربوط به بخش خصوصی با سرمایه گذاری ۴۵۰۰ میلیارد ریال تشریح گردید.

بندر امیرآباد در شهرستان بهشهر در حال حاضر جزو مناطق ویژه اقتصادی کشور بوده و به واسطه‌ی برخورداری از عمق آب مناسب برای کشتی رانی، دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای برای تجارت و کشتیرانی می‌باشد.

موقعیت مناسب بندر امیرآباد، تعداد اسکله‌های پیش بینی شده، اتصال به شبکه سراسری راه آهن، احداث پالایشگاه نفت و وسعت محوطه‌های پشتیبانی از مزیت‌های مهم این منطقه است که باعث گردیده بندر امیرآباد به عنوان منطقه ویژه به یکی از مهمترین بنادر شمال کشور و بندری استراتژیک جهت انجام مبادلات کالا میان ایران و کشورهای حاشیه دریای خزر تبدیل شود.

شناسه خبر: 88745