در حاشیه جلسه شورای عالی آب صورت گرفت؛

امضاء تفاهم نامه برای تامین مالی طرح های آبرسانی به شهرها و روستاها

به منظور تامین منابع مالی اجرای طرح های آبرسانی به شهرها و روستاهای کشور، تفاهم نامه‌هایی میان دولت و دو بانک عامل به امضاء رسید.

دوشنبه 19 مرداد 1394 - 16:05

در حاشیه جلسه شورای عالی آب که ظهر امروز(دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد، تفاهم نامه تامین منابع مالی طرح های آبرسانی به شهرها و روستاهای کشور میان وزارت نیرو، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و بانکهای پارسیان و سپه امضاء شد.

پیش از امضاء این تفاهم نامه‌ها توسط وزیر نیرو، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مدیران عامل بانکهای پارسیان و سپه، معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، گزارشی از اهداف، اهمیت و ضرورت تکمیل طرح های آبرسانی ارائه کرد و ضمن اشاره به محدودیت های پیش روی طرح های آبرسانی، پروژه‌های اولویت‌دار در این حوزه و نحوه تامین مالی این پروژه‌ها را تشریح کرد.

در این گزارش، تسریع در اجرای طرح‌های آبرسانی، استفاده از قابلیت نظام بانکی در تامین مالی پروژه های دولتی، فعال سازی کارخانجات لوله سازی، فعال سازی کارخانجات تولید ورق فولادی و تقویت بازار فروش معادن سنگ آهن از جمله اهداف این طرح عنوان شد.

گفتنی است بانک پارسیان قرار است در این طرح نسبت به تأمین منابع مالی جهت تدارک لوله های فولادی برای آبرسانی به مسافت 997 کیلومتر لوله در استان‌های خوزستان، تهران، مازندران و آذربایجان غربی در 45 شهر کشور مشارکت کند.

بانک سپه نیز تأمین منابع مالی جهت تدارک لوله های فولادی برای آبرسانی به مسافت 849 کیلومتر لوله در استان‌های فارس، همدان، کرمانشاه، مرکزی، آذربایجان شرقی، کرمان، چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد و ایلام در 49 شهر کشور را بر عهده خواهد داشت.

شناسه خبر: 88696