دکتر روحانی در دیدار وزیر خارجه سوریه:

مبارزه با تروریسم، دفاع از مظلوم و تحکیم ثبات در منطقه اصول تغییرناپذیر ایران است/ تروریست‌ها از منطقه رانده خواهند شد

رییس‌ جمهوری تأکید کرد: مبارزه با تروریسم، حمایت از ملت‌های مظلوم و دولت‌های دوست و همچنین تلاش برای استقرار ثبات و امنیت در منطقه از اصول و اهداف تغییر ناپذیر جمهوری اسلامی ایران است.

شناسه خبر: 88625 -

چهارشنبه 14 مرداد 1394 - 20:06

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در دیدار ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه با تجلیل از ایستادگی و مقاومت مردم سوریه در برابر تروریسم گفت: مردم سوریه، مردمی مظلوم هستند که طی سالهای اخیر تحت ظلم برخی قدرتها و تروریست های جنایتکار قرار دارند.
رییس جمهوری دخالت های غلط برخی دولت ها و حضور گروه های تروریستی از کشورهای مختلف را دو مشکل اصلی تداوم بحران در سوریه دانست و اظهارداشت: آینده یک کشور به رای و نظر آن ملت بستگی دارد و اگر دخالت قدرت‌ها و تروریسم برطرف شود، بی‌تردید مردم سوریه با فرهنگ بلند خود همه مشکلات را حل و فصل خواهند کرد.
دکتر روحانی خطر تروریسم و اشاعه آن را در کل جهان متذکر شد و گفت: تروریست ها به هیچ کس و هیچ چیز رحم نمی کنند. معضل تروریسم ،خطری فراگیر است و ضرورت دارد همه کشورها و دولت ها، مبارزه با آن را وظیفه خود بدانند.
رییس جمهوری با تا کید بر اینکه اراده جمهوری اسلامی ایران مثل همیشه حمایت از مردم و دولت سوریه در برابر تروریست ها است، گفت: تردیدی نداریم که تروریست ها در نهایت شکست خورده و از منطقه بیرون رانده خواهند شد.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه راه حل مشکل سوریه، اقدام نظامی نیست و صرفا راه حل سیاسی دارد، اظهار داشت: در عرصه سیاسی همچنان از همه توان و امکانات سیاسی خود برای برطرف کردن مشکلات، ایجاد ثبات و آرامش و تحقق خواست و آرامش مردم سوریه استفاده خواهیم کرد.
رییس جمهوری اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک ثبات و امنیت کامل در سوریه استقرار یابد.
ولید معلم وزیر خارجه سوریه نیز در این دیدار، گزارشی از آخرین تحولات میدانی و سیاسی در سوریه ارایه کرد و با قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت مردم سوریه، گفت: خوشبختانه سوریه در شرایط بهتری نسبت به گذشته قرار دارد و توطئه‌گران به مرحله نا امیدی رسیده اند.
وزیر خارجه سوریه همچنین با ابلاغ تبریک دولت و ملت سوریه بخاطر پیروزی بزرگ ایران در توافق هسته ای، اظهار داشت: این پیروزی که با حکمت و درایت دولتمردان ایران بوجود آمده، پیروزی همه ملت های آزادیخواه و مستقل از جمله سوریه است و بدون تردید می تواند در تحولات منطقه نقش مثبتی داشته باشد.

شناسه خبر: 88625

- دیدارهای خارجی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده