دکتر روحانی در گفت وگوی تلفنی با رییس جمهوری ترکیه:

ایران و ترکیه باید به طرحی مشترک و راه حل عملی برای ریشه کن کردن تروریسم در منطقه دست یابند/ افراطی گری و تروریسم معضل بزرگ منطقه است

رییس جمهوری در مکالمه تلفنی رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه با ایشان، افراطی گری و تروریسم را یک معضل بزرگ در منطقه دانست و تصریح کرد: ایران و ترکیه باید با کمک یکدیگر به یک طرح مشترک و راه حل عملی برای ریشه کن کردن تروریسم در منطقه دست یابند.

شناسه خبر: 88624 -

چهارشنبه 14 مرداد 1394 - 19:59

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در این گفت وگوی تلفنی ، با ابراز تاسف از نا امنی های منطقه و تبیین اوضاع خطرناک آن، به نقش مخرب گروه های تروریستی پرداخت و اظهارداشت: این تحولات و وضعیت منطقه، گسترش رایزنی های ایران و ترکیه را ضروری می سازد.
رییس جمهوری، اقدامات گروههای تروریستی در عراق و سوریه را نگران کننده خواند و گفت: این شرایط ناامنی، بی تردید اثر سوء بر کشورهای همسایه نیز برجای می گذارد.
دکتر روحانی افزود: ایران و ترکیه در شرایط بسیار سخت نیز پیوسته در کنار یکدیگر بوده اند و امروز نیز در شرایط سخت کنونی منطقه باید با همکاری نزدیکتر بتوانیم مسایل منطقه را حل کنیم.
رییس جمهوری با اشاره به تحولات منطقه ای اظهارداشت: تحکیم و توسعه روابط تهران با آنکارا برای ما بسیار حائز اهمیت است.
دکتر روحانی لازمه انجام هر عملیاتی علیه تروریسم را هماهنگی با دولت مرکزی کشورها دانست و تصریح کرد: اگر این هماهنگی بوجود نیاید، ممکن است مشکلی حل شود اما مشکلات بزرگتری هم بوجود می آید.
رییس جمهوری در پایان با تشکر از تماس تلفنی اردوغان، برای دولت و ملت ترکیه آرزوی سلامتی و سربلندی کرد.
رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه نیز در این گفت و گوی تلفنی با تاکید بر اینکه بی ثباتی، ناامنی و درگیری ها در منطقه باید متوقف شود، گفت: ضروری است با همکاری های مشترک، با تروریسم و افراطی گری بویژه با گروه تروریستی داعش مقابله کنیم.
رییس جمهوری ترکیه گفت: داعش بخشی از القاعده است و تداوم فعالیت این گروه تروریستی برای جهان اسلام خطرناک است و همکاری دو کشور ایران و ترکیه در مبارزه با این گروههای تروریستی اهمیت فراوانی دارد.

شناسه خبر: 88624

- گفتگوی تلفنی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده