رییس جمهوری در دیدار معاون نخست وزیر و وزیر خارجه صربستان:

خاورمیانه و بالکان باید به مناطق صلح و آرامش تبدیل شوند/ با هر گونه افراط و خشونت مخالفیم/آمادگی تهران برای توسعه روابط اقتصادی با بلگراد

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه همه کشورها باید برای تبدیل شدن دنیای امروز به جهان عاری از خشونت و افراطی گری تلاش کنند، گفت: مناطق مختلف جهان از جمله خاورمیانه و بالکان باید به مناطق صلح و آرامش تبدیل شوند.

شناسه خبر: 88572 -

سه شنبه 13 مرداد 1394 - 18:40

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز سه شنبه در دیدار با «ایوتستا داچیچ» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه صربستان، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با افراط و خشونت در هرکجا مخالف است و فاصله قومیت ها و افراطی گری، به استقرار آرامش و امنیت کمک نمی کند.
رییس جمهوری با اشاره به مذاکرات ایران با 6 کشور و دستیابی به توافق در موضوع هسته ای، تصریح کرد: این مذاکرات نشان داد که سایر مشکلات منطقه ای و بین المللی را نیز می توان در چارچوب منطق و از طریق میز مذاکره حل و فصل کرد.
دکتر روحانی سپس آمادگی کشورمان برای توسعه روابط بویژه در عرصه اقتصادی با صربستان را خاطرنشان ساخت و ضمن تاکید بر فعالیت کمیسیون مشترک همکاریهای دو کشور، اظهار داشت :مناسبات تهران- بلگراد باید در عرصه های علمی، فرهنگی و گردشگری بویژه با توجه به جاذبه های تاریخی و طبیعی دو کشور گسترش یابد.
«ایوتستا داچیچ» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه صربستان نیز در این دیدار علاقمندی کشورش برای توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها بویژه در عرصه اقتصادی را یادآور شد و خواستار یافتن راه های جدید همکاری در زمینه فرهنگ، علوم، آموزش و گردشگری شد.
وی با اشاره به احترام ملت و دولت کشورش به ملت و فرهنگ ایران، بر به فعلیت رساندن همه ظرفیت های بالقوه و ایجاد روابط سالم و دوستانه تاکید کرد و گفت: صربستان در حوزه انرژی و منابع نفت و گاز نیز خواهان همکاری با ایران است.

شناسه خبر: 88572

- دیدارهای خارجی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده