دکتر روحانی در اجتماع بزرگ مردم استان کردستان:

ایران سرزمین تولید و صادرات است و نه واردات/ دولت یازدهم همه‌توان خود را برای توسعه کردستان بکار می‌گیرد/ سیاسیون آمریکا اتاق سیاسی خود را خانه تکانی کنند

رییس جمهوری در اجتماع بزرگ مردم استان کردستان در ورزشگاه استقلال سنندج با تاکید بر اینکه ایستادگی مردم، زیاده خواهان را به تسلیم وا داشت، گفت: قدرتها بدانند یک راه بیشتر وجود ندارد و آن احترام، تکریم، تواضع و فروتنی در برابر ملت بزرگ ایران است.

شناسه خبر: 88351 -

يکشنبه 4 مرداد 1394 - 11:50

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی پیش از ظهر یکشنبه، با بیان اینکه امروز روز پیروزی ملت ایران در برابر فشار و تهدید جهانی است، گفت: مردم ایران پس از 12 سال مقاومت توانستند در میدان منطق و مذاکره، عظمت خود را به رخ جهانیان بکشند.
رییس جمهوری افزود: دیپلمات‌های شما که فرزندان رشید و قهرمان این ملت هستند توانستند در برابر 6 کشور بزرگ و قدرتمند جهان به پیروزی تاریخی دست یابند. چه کسی فکر می‌کرد قدرت‌هایی که می‌گفتند ایران نباید از انرژی هسته‌ای بهره‌مند باشد، روزی در برابر مقاومت ملت ایران سر تسلیم فرود آورند.
دکتر روحانی با بیان اینکه مهم‌تر از انرژی هسته‌ای انرژی ملت ایران است، اظهار داشت: شما ملت ایران قهرمانانه و با انرژی بی‌پایانتان کاری کردید که امروز قدرت بزرگ جهانی یعنی آمریکا اعتراف می‌کند که ایران تسلیم‌ناپذیر است. اینکه وزیر خارجه آمریکا در مجلس سنای این کشور صراحتاً اعلام می‌کند ایرانیان را تهدید نکنید به معنای آن است که ملت شجاع و قهرمان ایران همواره در تمام مصاف‌های خود در برابر دشمنان و رقبا با اتکا به خداوند پیروز بوده است.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه آنچه به دست آمده پیروزی همه ملت است، تصریح کرد: ملت ایران فرقی بین شیعه و سنی نمی گذارد، شیعه و سنی برادر و متحد یکدیگرند، ما پیروان قرانی هستیم که گفته است ما برادر و برابریم و ملت ایران دست واحد در برابر همه دشمنان خود می باشد و کردستان دیده بان و چشم سرزمین ایران است.
رییس شورای عالی امنیت ملی گفت: اگر کسی بخواهد بین شیعه و سنی یا کرد، بلوچ، ترک، عرب و فارس فرقی بگذارد، خطا کرده است.
دکتر روحانی با تأکید بر اینکه همه مردم ایران اعضای یک پیکر و یک ملت هستند و در برابر دشمنان ید واحد هستند، خاطر نشان کرد: ایران کشور و ملتی واحد است و کردستان چشم ایران و دیده‌بان بصیر و بینای این ملت بوده و هست.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه امروز ایران با همت، ایستادگی و مقاومت ملت شجاع خود و به حول و قوه الهی امن‌ترین و با ثبات‌ترین کشور در تمام منطقه است، گفت: ملت ایران نه تنها از کردستان خود حفاظت می کند، بلکه از بغداد و اربیل هم حفاظت کرده و می‌کند.
دکتر روحانی ادامه داد: اگر دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران و دلاوران این ملت نبودند، امروز اربیل و بغداد به دست تروریست‌ها سقوط کرده بودند اما ملت ایران پشتیبان همه مظلومان است و از دهوک، اربیل و سلیمانیه و هر نقطه و سرزمین دیگری در منطقه که مورد ظلم و تجاوز قرار گیرد، دفاع می‌کند و به حول و قوه الهی منطقه و همه کشورها از جمله عراق را با وحدت و انسجام از لوث وجود تروریست‌ها پاک خواهیم کرد.
رییس جمهوری با بیان اینکه ملت ایران، ملت بزرگی است که نشان داد می‌شود پیچیده‌ترین موضوعات سیاسی جهان، مثل موضوع هسته‌ای را پای میز مذاکره حل و فصل کرد، اظهار داشت: ما قادریم سایر مسایل را هم در منطقه و جهان پای میز مذاکره و با منطق حل و فصل کنیم. امروز ایران در جایگاهی قرار دارد که به همه دنیا بگوید با فشار و تهدید نمی‌توان این ملت را تسلیم کرد و جهان یکبار دیگر در برابر خواست، عظمت و ایستادگی این ملت در وین سر تعظیم فرود آورد.
دکتر روحانی با تأکید بر اینکه ما راه‌مان را با اتکا به وحدت و پشتیبانی مردم و حمایت‌ها و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی ادامه خواهیم داد، تصریح کرد: طرف مقابل ما در سرزمین خودش مشکلات فراوانی دارد و به همین خاطر دچار لغزش‌ها و خطاهایی می‌شود و من به سیاسیون آمریکا می‌گویم که تصمیم بگیرید تا در اتاق سیاسی‌تان خانه‌تکانی کنید، چرا که میزی که از آن سخن می‌گویید، پایه‌هایش در هم شکسته است و در برابر شما یک راه وجود دارد و آن هم تواضع، احترام، تکریم و فروتنی در برابر ملت ایران و حرف حق اوست.
رییس جمهوری با تأکید دوباره بر اینکه ما به راه خود ادامه می‌دهیم تا همه زنجیرهای تحریم را بگسلیم و همه ظلم‌ها را از برابر ملت ایران برداریم تا مردم ایران از تمام حقوق حقه خود در منطقه و جهان بهره‌مند شوند، اظهار داشت: ما شرایطی به وجود خواهیم آورد که مسیر توسعه و آبادانی برای همه ایران و از جمله کردستان تسهیل شود.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه ما همچنان اقتصاد مقاومتی را ادامه خواهیم داد، تصریح کرد: ما شرایطی ایجاد نخواهیم کرد که ایران سرزمین واردات کالاهای بیگانه شود بلکه کاری خواهیم کرد که ایران سرزمین تولید و صادرات انواع کالاها برای منطقه و جهان با اتکا به همت، ایستادگی و انسجام شما مردم باشد.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اظهار تأسف از وقوع سیلاب در بخش‌هایی از کشورمان و از جمله بخش‌هایی از استان کردستان خاطر نشان کرد: همانطور که در جلسه هیأت دولت اعلام کردم باید خودمان را بهتر از قبل برای مواجهه با حوادث غیرمترقبه آماده کنیم و البته باید بتوانیم بهتر این رخدادها را پیش‌بینی کنیم و از سوی دیگر باید توان کافی برای جبران خسارت‌ها پس از وقوع هر حادثه‌ای داشته باشیم.
دکتر روحانی در ادامه در تشریح طرح‌های دولت برای تسریع عمران و آبادانی کردستان به تصویب 31 طرح و پروژه با اعتبار بالغ بر 880 میلیارد تومان برای این استان اشاره کرد و گفت: دولت طرح‌های متعدد و متنوعی برای تسریع در روند توسعه کردستان در دست دارد که این 31 طرح بخشی از آنها می‌باشد که در سال‌های 94 و 95 به طور کامل اجرایی و عملیاتی خواهد شد.
رییس جمهوری اجرای باند دوم راه میاندوآب – کرمانشاه و تکمیل باند دوم راه همدان به سنندج و راه اصلی سنندج به مریوان در بخش حمل و نقل با اعتبار 342 میلیارد تومان، اجرای طرح‌های سدسازی، آب‌رسانی، زهکشی، مدرن کردن شیوه‌های آبیاری و تکمیل تأسیسات فاضلاب در استان کردستان با اعتبار 431 میلیارد تومان، تکمیل و بهره‌برداری از چند طرح در بخش نیروگاه‌های برق‌آبی، اجرای چندین طرح از جمله ساخت و تکمیل چند بیمارستان در استان با اعتبار 20 میلیارد تومان و اختصاص 10 میلیارد تومان برای تکمیل و ساخت ورزشگاه در استان و 10 میلیارد تومان اعتبار برای بخش دانشگاهی استان و 10 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل زیرساخت‌های گردشگری کردستان و طرح‌های دیگری در بخش‌های صنعت و معدن و تأمین اعتبار برای سرمایه در گردش واحدهای صنعتی در استان، تکمیل واحدهای نیمه صنعتی در کردستان را از جمله طرح‌های مد نظر دولت برای تسریع توسعه و پیشرفت کردستان برشمرد.
دکتر روحانی در ابتدای سخنان خود نیز کردستان را سرزمین مقاومت ، ایستادگی و نمونه ای ماندگار از میهن دوستی ایران عزیز دانست و اظهارداشت: کردستانی ها پیوسته دیده بان دقیق ایران زمین بوده و هستند و دولت یازدهم همه توان خود را برای توسعه کردستان عزیز بکار خواهد گرفت.

شناسه خبر: 88351

- سفرهای استانی

- سخنراني ها

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده