در آستانه سفر دکتر روحانی؛

سامانه ۱۱۱ مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری در استان کردستان افتتاح شد

سامانه ۱۱۱ مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری در استان کردستان روز شنبه و در آستانه سفر حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری به این استان، فعالیت خود را آغاز کرد.

شناسه خبر: 88329 -

شنبه 3 مرداد 1394 - 12:24

در مراسم افتتاحیه این مرکز، عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان با بیان اینکه یکی از اقدامات مهم دولت در زمینه سفرهای استانی، راه اندازی سامانه ۱۱۱ مرکز ارتباطات مردمی دولت است، گفت: از طریق این سامانه، شهروندان می توانند انتقادها و پیشنهادهای خود را اعلام کنند.
وی یکی از ویژگی های نظام جمهوری اسلامی را مردمی بودن همه سطوح مدیریتی نظام برشمرد و گفت: با این حال امکان اینکه مسئولان با همه مردم ارتباط رو در رو و مستقیم داشته باشند وجود ندارد که راه اندازی سامانه ارتباطات مردمی گام بزرگی در جهت برقراری این ارتباط بوده است.
زاهدی افزود: طی سالهای طولانی مردم از طریق نامه و مکاتبه نظرات، پیشنهادات و درخواست های خود را به رییس جمهور منعکس می کردند که این شیوه باعث ایجاد زحمت برای مردم و خدشه دار شدن کرامت آنها می شد.
استاندار کردستان گفت: در دولت تدبیر و امید برای حفظ شان و کرامت مردم، سهولت دسترسی مردم به مسئولان و انعکاس نظرات و درخواست های مردمی، سامانه ای با عنوان مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری و سامانه ارتباطات تلفنی 111 تعریف گردید که مردم از طریق این سامانه، در تمامی ایام سال و به خصوص در سفرهای رییس جمهوری به استانها، می توانند ارتباط برقرار کرده و نظرات و درخواست های خود را اعلام نمایند.
کاهش نامه های کاغذی به کمتر از 15درصد در دولت یازدهم
"علی اصغر احمدی" معاون هماهنگی و پیگیری معاون اجرایی رییس جمهوری نیز در آیین افتتاح مرکز سامانه ۱۱۱ استان کردستان گفت: در دولت تدبیر و امید با بهره گیری از فناوری روز و توجه به حفظ شأن و کرامت انسانی، ستاد سامد از 24 ساعت قبل از سفر رئیس جمهوری راه اندازی شده و تا یک روز پس از سفر، به صورت شبانه روزی پاسخگوی همه درخواست های مردمی است.
احمدی خاطرنشان کرد: در استان کردستان نیز 800 نفر در 4 شیفت و به صورت شبانه روزی پاسخگوی تماس های مردمی هستند.
وی با تاکید بر اینکه رویکرد دولت تدبیر و امید در سفرهای استانی این است که دریافت نامه های کاغذی در سفرها کاهش یابد، گفت: با تلاش مدیران مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در میانگین 19 سفر قبلی تعداد نامه های کاغذی به کمتر از 15 درصد رسیده است.
معاون هماهنگی و پیگیری معاون اجرایی رییس جمهور افزود: در این استان، تنها پس از ساعاتی از راه اندازی این ستاد، بیش از 2 هزار نفر با سامانه 111 تماس گرفته و درخواست های خود را ثبت کرده اند.
احمدی ادامه داد: پس از سفر همه تماس ها دسته بندی شده و آنچه مرتبط با استان است به مسئولان استانی و آنچه ملی است به مسئولان مربوطه ارجاع داده می شود.
رییس جمهوری روز یکشنبه به استان کردستان سفر می کند.

شناسه خبر: 88329

- سفرهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده