با حضور دکتر جهانگیری صورت گرفت؛

افتتاح جاده جایگزین و پل کارون 4 بعنوان بزرگترین پل زیرقوسی کشور

جاده جایگزین و پل کارون 4 بعنوان بزرگترین پل زیرقوسی کشور که در مسیر جاده جایگزین شهرکرد به ایذه از روی دریاچه سد کارون 4 احداث شده است با حضور معاون اول رییس جمهور بطور رسمی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

شناسه خبر: 87672 -

سه شنبه 26 خرداد 1394 - 12:16

دکتر اسحاق جهانگیری که صبح امروز (سه‌شنبه) برای افتتاح چند پروژه عمرانی به شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری سفر کرده بود دقایقی پیش با حضور در محل سد کارون 4 ضمن بازدید از بخش های مختلف جاده جایگزین و پل کارون 4 که به جای جاده مستقرق شده شهرکرد به ایذه احداث شده است این جاده جایگزین را بطور رسمی افتتاح کرد.
این جاده ارتباطی که در مسیر آن بزرگترین پل فلزی زیر قوسی کشور بطول 378 متر در مسیر آن احداث شده است در مجموع شامل 9 رشته تونل به طول 2810 متر نیز می باشد.
برای احداث این مسیر جمعاً 1400 میلیارد ریال هزینه شده که 40 میلیارد ریال آن مربوط به پل مذکور می باشد.
دکتر جهانگیری ضمن بازدید از بخش های مختلف این مسیر و بویژه بزرگترین پل زیرقوسی کشور با توضیحات دست اندرکاران اجرای این پروژه ها از جزئیات احداث و مراحل بهره برداری از آن نیز مطلع شد.
این پل برای اولین بار از فولاد خودرنگ که نیاز به رنگ آمیزی و ممانعت از زنگ زدگی ندارد ساخته شده است.
معاون اول رییس جمهور در حاشیه بهره برداری از پل کارون 4 در گفتگویی با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که احداث چنین پلی در شرایط تحریم چه پیامی دارد گفت: توان مهندسی کشور در بخش های مختلف از جمله صنایع، نفت و امثال آن توان بسیار بالا و قابل اتکایی است .
وی با برشمردن نمونه هایی از پروژه های مهم و حساس اجرا شده توسط مهندسین کشورمان افزود: کار بسیار مهمی در عرصه مهندسی کشور انجام شده وامروز ما تجربیات و اندوخته قابل اتکایی در این عرصه داریم که نه تنها در کشور قابل استفاده است بلکه امروز در کشورهای دیگر بویژه همسایگان با خدمات فنی، مهندسی کشورهای دیگر به خوبی رقابت می کند.
معاون اول رییس جمهور احداث پل کارون 4 بعنوان بزرگترین پل زیرقوسی کشور را مصداقی از توان خوب مهندسی کشور ذکر کرد و اظهار داشت: باید به این مهندسان و این توان مهندسی کشور افتخار کنیم چرا که سرمایه انسانی بسیار بزرگی برای کشور هستند.
دکتر جهانگیری تصریح کرد: تحریم ها آزاردهنده هستند و در اجرای برخی کارها تاخیر ایجاد می کنند اما نتوانستند توقفی در کارها ایجاد کنند؛ چرا که با توجه به توان مطلوب فنی و مهندسی موجود در کشور چنانچه هر مشکل و مانعی پیش بیاید بلافاصله راهکار جایگزین ارائه می شود.
وی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره وضعیت مذاکرات هسته ای گفت: ما در این مذاکرات دو هدف عمده را دنبال می کردیم؛ اول تثبیت حق هسته ای و بهره مندی از حقوق بین المللی کشور در این زمینه که با توان دیپلماسی بالایی که در کشور وجود دارد و با منطق قابل دفاع از دستاوردهای خود در زمینه هسته ای به خوبی دفاع کرده و پس از این نیز از تمام دستاوردهای هسته ای کشور حراست خواهیم کرد.
معاون اول رییس جمهور در توضیح دومین هدف از مذاکرات هسته ای اظهار داشت: به دنبال آن بودیم تا ثابت کنیم که تحریم ها ظالمانه و ضد انسانی و علیه ملت ایران بودند که زندگی مردم و توسعه کشور را هدف گرفته بودند و به حمدا.. از این موضع نیز به شکلی عزت مندانه دفاع و حقانیت خود را اثبات کرده ایم.

شناسه خبر: 87672

- سفرهای داخلی

- معاون اول

فیلم مرتبطاخبار برگزیده