رییس دفتر رییس جمهوری در بازدید از سامانه 111 در استان خراسان شمالی:

چرخ های رونق در استان خراسان شمالی به چرخش درخواهد آمد/ سامانه 111منجر به شناسایی کاستی های دستگاه های دولتی و رفع مشکلات مردم خواهد شد

رئیس دفتر رییس جمهوری افق آینده کشور را بسیار روشن توصیف کرد و با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 گفت:دولت تلاش دارد در صحنه دیپلماتیک همه موانع تحریم را بشکند.

شناسه خبر: 87609 -

يکشنبه 24 خرداد 1394 - 18:10

دکتر محمد نهاوندیان که در حاشیه بازدید از سامانه 111 در جمع خبرنگاران صحبت می کرد، افزود: توافق ژنو نشان داد که می توان یک گام به جلو برداشته و با کنار رفتن موانع تحریم ولو در زمینه های مشخص، صادرات غیر نفتی با جهش روبرو شود.
رییس دفتر رییس جمهوری تاکید کرد: انشاءالله با رفع کامل تحریم ها به آنچه شایسته تولید و صادرات کشور در صحنه جهانی است، برسیم.
دکتر نهاوندیان مسئله اول کشور را اشتغال جوانان دانست و افزود: مشکلات مالی در کشور در نتیجه نبودن شغل با درآمد مکفی برای سرپرست خانوار است و بسیار امیدواریم با ایجاد رونق و بالارفتن جاذبه اقتصاد ایران برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی، فرصت های لازم برای جوانان این مرز و بوم ایجاد شود.
رییس دفتر رییس جمهوری با تاکید بر اینکه با برطرف شدن مشکل اشتغال، بسیاری از مسائل فرهنگی و اجتماعی حل خواهد شد، اظهار داشت: در واقع ناهنجاری های اجتماعی ریشه در بیکاری دارد.
دکتر نهاوندیان ادامه داد: بسیاری از جوانان صاحب ایده و فکر در کشور نیازمند تامین مالی برای ایجاد شغل هستند که با تقویت صندوق کارآفرینی امید تلاش داریم که تجدید منابع مالی برای ابتکارات خرد وکوچک بوجود آید.
رییس دفتر رییس جمهوری درخصوص فعالیت های سامانه تلفنی 111 در استان خراسان شمالی گفت: این سامانه به دلیل ایجاد ارتباط مستقیم بین مردم و رییس جمهوری منجر به شناسایی کاستی های دستگاه های دولتی و رفع مشکلات مردم خواهد شد تا بتوان قدری از مسائل مردم را حل کرد.
دکتر نهاوندیان با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در دولت تدبیر و امید گفت: خوشبختانه با اجرای این طرح و با گسترش پوشش بیمه همگانی در یک سال گذشته همه افرادی که قبلا بیمه نداشته اند، تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفته اند.
رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به سالروز 24 خرداد و پیروزی رای آری مردم به دولت تدبیر و امید اظهار داشت: خداوند را شاکر هستیم که توفیق داد در پاسخ مسئولان به آری دولت، در ظرف کمتر از 2 سال از تورم سوزان بالای 40 درصد که اقتصاد ایران را ملتهب کرده بود به شرایط نسبتا آرامتری برسیم.
دکتر نهاوندیان تصریح کرد: در طول 22 ماه گذشته تورم به کمتر از 15 درصد کاهش یافت و اقتصاد و تولید ملی که مرتبا با کاهش رشد مواجه بود، در حال حاضر شاهد رشد اقتصادی بوده که البته باید این رشد با شتاب بیشتر به سمت جلو حرکت کند.
رییس دفتر رییس جمهوری ادامه داد: در استان خراسان شمالی با تصمیمات اتخاذ شده دولت بر روی زیر ساخت های این استان، چرخ های رونق به چرخش درخواهد آمد و فرصت های شغلی با درآمد مکفی برای جوانان ایجاد خواهد شد.
دکتر نهاوندیان در این بازدید به یکی از تلفن های مردم پاسخ و دیدگاه ها و مشکلات آنان را جهت رسیدگی ثبت کرد.
همچنین رییس دفتر رییس جمهوری در بازدید از بخش های شورای هماهنگی بانک ها، سازمان های مردم نهاد، صندوق کارآفرینی امید، بهزیستی و بنیاد مسکن در این سامانه در جریان روند رسیدگی به درخواست ها و تقاضاهی مردم استان خراسان شمالی قرار گرفت.

شناسه خبر: 87609

- سفرهای استانی

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده