دکتر روحانی در دیدار خانواده شهیدان مشایخی:

شهدا و خانواده آنان مایه افتخار و برکت کشور هستند/ حضور و فداکاری شهیدان منجر به حفظ کشور شد / اهدای لوح تقدیر از سوی رییس جمهوری به خانواده شهیدان مشایخی

رییس جمهوری عصر چهارشنبه در دیداری سرزده در منزل شهیدان مرتضی و مصطفی مشایخی حاضر شد و ضمن گفت وگوی صمیمانه با خانواده این شهیدان، از ایثارگری ها و جانفشانی های آنان تجلیل و قدردانی کرد.

شناسه خبر: 87541 -

چهارشنبه 20 خرداد 1394 - 21:05

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار که در فضایی صمیمی و معنوی برگزار شد، شهدا و خانواده آنان را مایه برکت و افتخار کشور توصیف کرد و خطاب به خانواده این شهیدان گفت که خداوند ان شاءالله اجر و توفیق فراوان به شما در دنیا و آخرت عنایت کند.
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه شهیدان و خانواده های آنان در طول هشت سال دفاع مقدس هیچ گاه حضرت امام(ره) را تنها نگذاشتند، اظهارداشت: خانواده شهدا با تربیت و تشویق فرزندان خود برای جهاد و شهادت در راه خدا، وظیفه بسیار بزرگی را انجام دادند و همین حضور و فداکاری شهیدان منجر به به حفظ کشور شد.
خانواده شهیدان مشایخی نیز با ذکر خاطراتی از چگونگی شهادت این شهیدان بزرگوار از دکتر روحانی به خاطر حضور در منزل شهدا و زنده نگه داشتن یاد و خاطر آنان قدردانی کردند.
در این دیدار که حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهوری و حجت الاسلام و المسلمین شهیدی معاون رییس جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید حضور داشتند، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی دکتر روحانی به خانواده این شهیدان تقدیم شد.
شهید مرتضی مشایخی در سن 17 سالگی و در عملیات والفجر مقدماتی به فیض شهادات نایل آمد و شهید مصطفی مشایخی نیز در عملیات والفجر یک در سن 21 سالگی به فیض شهادت رسید.
همچنین مجتبی مشایخی برادر شهیدان مرتضی و مصطفی که سال های طولانی اثرات ناشی از حمله شیمیایی را تحمل می کرد، در سال 1387 به خیل عظیم شهدا پیوست.

شناسه خبر: 87541

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده