معاون اول رییس جمهور:

دولت برای حل مشکلات پارس جنوبی اراده جدی دارد

معاون اول رییس جمهور از بخشهای مختلف فاز 19 پارس جنوبی بازدید کرد و با توضیحات وزیر نفت در جریان میزان پیشرفت فیزیکی، مشکلات و طرح توسعه این فاز قرار گرفت.

شناسه خبر: 87518 -

سه شنبه 19 خرداد 1394 - 12:56

دکتر اسحاق جهانگیری ظهر امروز (دوشنبه) در جریان سفر به عسلویه، پس از آغاز عملیات اجرایی طرح پالایشی سیراف، از فاز 19 پارس جنوبی بازدید کرد و سپس در جلسه‌ای با حضور مدیران، مجریان و پیمانکاران طرح های توسعه پارس جنوبی حضور یافت.
معاون اول رییس جمهور در این جلسه با قدردانی از تلاش و زحمات مدیران، مجریان و پیمانکاران طرح های توسعه پارس جنوبی خاطرنشان کرد: مهمترین پروژه های کشور در بخش نفت و گاز در پارس جنوبی وجود دارد و یکی از بخشهایی که در دوران تحریم متحمل فشار گردید، همین پروژه هاست.
وی با اشاره به مشکلات مربوط به تکمیل و توسعه فازهای پارس جنوبی تصریح کرد: این اراده در دولت جدی است که باید راهکارهایی برای حل مشکلات فازهای پارس جنوبی پیدا کنیم.
دکتر جهانگیری ادامه داد: دولت به دنبال راهکارهایی برای تامین مالی اجرای پروژه ها و طرح های توسعه فازهای پارس جنوبی است و این امر از اهمیت ویژه ای برای دولت برخوردار است.
معاون اول رییس جمهور افزود: بزودی جلسه ای با حضور مسئولین شرکت نفت، رییس کل بانک مرکزی، رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی و دیگر مسئولین ذیربط برگزار و برای حل مشکلات پارس جنوبی و تامین مالی، راهکارهایی پیدا خواهیم کرد.
در این جلسه مدیران، مجریان و پیمانکاران طرح های توسعه پارس جنوبی هر کدام در سخنانی مشکلات و محدودیت های موجود را مطرح کردند.
در این نشست ضمن تشریح وضعیت فازهای مختلف پارس جنوبی، گزارشی از طرح توسعه فاز 19 ارائه و چالش ها و تنگناهای پیش روی آن مطرح شد.

شناسه خبر: 87518

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده