مولاوردی در بازدید از نمایشگاه عکس، نقاشی و کاردستی کودکان زیست‌های متفاوت:

تمام تلاش خود را برای مبارزه با کار کودکان بکار می‌گیریم/ کودکان برای ساختن آینده‌ای بهتر، باید به تحصیل، آموزش و شادی بپردازند/ هیچ ‌کودکی نباید مجبور به کار کردن باشد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده روز دوشنبه در بازدید از نمایشگاه عکس، نقاشی و کاردستی کودکان کار و زیست‌های متفاوت تاکید کرد که دولت یازدهم و معاونت امور زنان و خانواده، تمام تلاش خود را برای مبارزه با کار کودکان بکار خواهند گرفت.

شناسه خبر: 87516 -

دوشنبه 18 خرداد 1394 - 19:52

"شهیندخت مولاوردی" عصر دوشنبه در این مراسم که در انجمن ام اس ایران و با شعار "صلح با کودکی آغاز می‌شود"، برگزار شد، با ابراز خوشحالی از حضور در جمع فعالان حقوق کودک گفت: «روز مبارزه با کار کودک» یادآور آن است که هیچ ‌کودکی نباید مجبور به کار کردن باشد و کودکان برای ساختن آینده ای بهتر، باید به تحصیل، آموزش، شادی و نشاط بپردازند.
وی با توجه به پیشنهاد فعالان حقوق کودک مبنی بر «ثبت روز جهانی مبارزه با کار کودک در تقویم رسمی کشور»، اظهارداشت: این معاونت با هماهنگی با مراجع ذیربط، تمام توان خود را جهت ثبت این روز در تقویم رسمی کشور بکار خواهد گرفت و به تلاش هایش تا رسیدن به نتیجه ادامه خواهد داد.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، تلاش فعالان حقوق کودک را درخور تقدیر دانست و گفت: معاونت امور زنان و خانواده سعی بر آن خواهد داشت تا از فعالیت‌های شما در حوزه کودکان استفاده‌های لازم و بهره‌های کافی را ببرد.
مولاوردی با اشاره به اینکه وزارتخانه‌های متعددی در مورد کار کودکان مسئول هستند، به گزارش‌ها و اقداماتی که معاونت امور زنان و خانواده در این عرصه انجام داده، پرداخت و گفت: این معاونت به عنوان عضوی از مرجع ملی حقوق کودک سعی کرده حضور فعالی در این زمینه داشته باشد.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه آمار دقیقی در مورد کودکان کار در کشور وجود ندارد، گفت: برای انجام برنامه‌ریزی دقیق ما نیاز به آمار دقیقی در مورد کودکان کار داریم.
مولاوردی در مورد تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت راه و شهرسازی برای توانمندسازی زنان در سکونتگاه‌های غیررسمی انجام گرفته است، خاطر نشان کرد: این تفاهم‌نامه قطعاً برای کودکان کار هم خواهد بود و موافقتنامه اجرایی را به امضاء خواهیم رساند و برنامه مشخصی باید با مشارکت وزارت راه و شهرسازی به اجرا در بیاید.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره طرح‌های توانمندسازی زنان در بافت‌های فرسوده اظهار داشت: دولت تدبیر و امید، عدالت اجتماعی و دسترسی یکسان اقشار مختلف جامعه به امکانات و فرصت‌های شغلی را از اولویت‌های خود می‌داند و این معاونت امسال و سال 95 فعالیت خود را در این زمینه گسترده‌تر خواهد کرد.
مولاوردی به امضای تفاهمنامه سه جانبه میان معاونت امور زنان و خانواده، وزارت کشور و سازمان فنی و حرفه ای در موضوع توانمندی زنان اشاره کرد و گفت: به زودی در همه استان‌ها شرایط ارائه این خدمات فراهم خواهد شد.
در حاشیه این بازدید، فعالین حقوق کودک نیز با بیان مشکلات،‌ دغدغه‌ها و آسیب‌های مختلف کودکان کار، خواستار تلاش جمعی و عزم ملی برای حل مشکلات کودکان کار شدند.
هدف از این نمایشگاه بیان نیازها و درخواست‌هایی همچون سر و سامان دادن، ایجاد فضای آموزشی و فرهنگی و مسأله فاقد شناسنامه‌بودن کودکان کار عنوان شده است.

شناسه خبر: 87516

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده