دکتر شریعتمداری در جلسه توسعه و سرمایه گذاران استان خراسان شمالی:

دولت یازدهم، برای تقویت بیش از پیش روند توسعه پایدار استان خراسان شمالی مصمم است/ دولت برای کاهش اتکاء بودجه عمومی به درآمدهای نفتی گامهای مثبتی برداشته است

معاون اجرایی رییس جمهوری با اشاره به امکانات و توانمندیهای گسترده استان خراسان شمالی تصریح کرد که دولت یازدهم، برای تقویت بیش از پیش روند توسعه همه جانبه و پایدار استان خراسان شمالی مصمم است.

شناسه خبر: 87483 -

شنبه 16 خرداد 1394 - 19:02

دکتر محمد شریعتمداری روز شنبه در جلسه توسعه و سرمایه گذاران استان خراسان شمالی که در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد،گفت: دولت تدبیر و امید از ابتدای فعالیت خود، به توانمندی های داخلی و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باور داشته و تلاش کرده است تا با فعال کردن بخش خصوصی از یکسو و کاستن از اتکاء بودجه عمومی به درآمدهای نفتی از سوی دیگر، چرخ‌های توسعه کشور را شتابان‌تر کند.
معاون اجرایی رییس جمهوری با اشاره به اهداف تشکیل این جلسات پیش ازآغاز سفرکاروان دولت تدبیر و امید به استان های مختلف کشور اظهارداشت : هدف این جلسات آشنایی بنگاه ها و سرمایه گذاران با فرصت های سرمایه گذاری استان ها است.
دکتر شریعتمداری، تشویق و ترغیب مسئولان استان‌ها و سرمایه گذاران داخلی و جذب سرمایه‌گذاری‌ خارجی و ملی برای توسعه استان ها با استفاده از ظرفیت ها و استعدادهای بومی را از ضرورت های تشکیل این جلسه دانست و گفت: ایجاد ارتباط مؤثر و تنگاتنگ در جهت همراه و همسو کردن فعالیت نهادهای عمومی غیردولتی و دولتی برای توسعه متوازن کشور، از دیگر اهداف این جلسات است.
معاون اجرایی رییس جمهوری با اشاره به تلاش دولت برای توسعه متوازن وهمه جانبه کشور اظهارداشت: دولت تدبیر و امید در جهت کاهش اتکاء بودجه عمومی به درآمدهای نفتی گامهای مثبتی برداشته و معتقدیم توسعه متوازن کشور بایستی نه فقط با بودجه عمومی بلکه با استفاده از همه امکانات موجود انجام گیرد.
وی با بیان اینکه استفاده از توانمندیهای موجود در استان خراسان شمالی موجب توسعه بیشتر استان خواهد شد، گفت: استان زیرساخت ها و پتانسیل های فراوانی برای سرمایه گذاری داردکه بهره گیری از آنها می تواند موجب شتاب در مسیر توسعه استان شود.
استاندار خراسان شمالی نیز در این جلسه گزارشی را از ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف استان ارایه کرد.
همچنین تعدادی از اعضای جلسه از جمله نمایندگان استان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی و فعالان اقتصادی، برنامه ها و پیشنهادات خود را برای شتاب بخشیدن به توسعه استان بیان کردند.

شناسه خبر: 87483

- جلسات

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده