معاون اول رییس جمهور:

نقش استان خوزستان در اقتصاد ملی بی‌نظیراست

معاون اول رییس جمهور استان خوزستان را یکی از پراهمیت ترین استان های توسعه ای کشور دانست و گفت: نقش این استان در اقتصاد ملی حائز اهمیت و بی نظیر است و هم اکنون حجم منابع سرمایه گذاری شده دولت و طرح های در حال اجرا در این استان قابل مقایسه با دیگر مناطق نیست.

شناسه خبر: 87442 -

دوشنبه 11 خرداد 1394 - 19:00

دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در جلسه بررسی طرح جامع توسعه پایدار استان خوزستان، با یادآوری طرح در حال اجرای دولت برای زیر کشت بردن 550 هزار هکتار از اراضی استان‌های خوزستان و ایلام اظهار داشت: بخش قابل توجهی از این اراضی مربوط به دشت های استان خوزستان است که هم اکنون بخش زیادی از این طرح در دست اجراست و دشت‌های استان در حال تبدیل شدن به اراضی کشاورزی هستند.
دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به پروژه‌هایی که در طرح جامع توسعه استان خوزستان برای برخی مناطق کمتربرخوردار استان تدوین شده، بر لزوم تسریع در تامین منابع مالی اجرای این پروژه‌ها در جهت محرومیت زدایی و رفع عقب ماندگی این مناطق تاکید کرد.
وی همچنین به برخی مشکلات استان خوزستان که از دغدغه‌های جدی مردم این استان است اشاره و خاطرنشان کرد: مسائلی مانند سد گتوند، مشکل ریزگردها و مسائل مربوط به کارون از نگرانی‌های اصلی مردم این منطقه است که باید در این زمینه جلساتی تشکیل شود و همه مشکلات استان به همراه مسائل توسعه ای مورد تصمیم‌گیری قرار گیرد.
معاون اول رییس جمهور وضعیت نامناسب برخی از مناطق شهری استان را غیرقابل قبول دانست و با بیان اینکه استان خوزستان در دوران دفاع مقدس آسیب‌های جدی دیده و حق بزرگی بر گردن ما دارد، بر لزوم رسیدگی جدی به این مناطق و ساماندهی این مشکلات تاکید کرد.
در این جلسه که وزرای کشور، نیرو، استاندار خوزستان، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران و جانشین فرمانده نیروی انتظامی نیز حضور داشتند، گزارشی از طرح جامع توسعه پایدار استان خوزستان و مراحل تصویب و ابلاغ این طرح ارائه و ضمن اشاره به ضرورت های توجه به فضای اقتصادی ـ اجتماعی استان، اهداف این طرح تشریح شد.
در ادامه این نشست پس از بحث و بررسی پیرامون طرح‌های پیش‌بینی شده در طرح جامع توسعه استان خوزستان و اعتبارات مورد نیاز برای اجرای این طرح‌ها، مقرر شد بسترهای لازم برای سرعت بخشیدن به این طرح‌ها در راستای رفع محرومیت‌های استان فراهم شود.

شناسه خبر: 87442

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده