در جلسه هیأت دولت عنوان شد؛

تأکید رییس جمهوری بر کسب آمادگی‌های لازم برای اجرای الکترونیکی انتخابات/ برگزاری مطلوب انتخابات از مهم‌ترین کارهای سیاسی هر دولت است

هیأت دولت عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی تشکیل جلسه داد و مهمترین مسائل جاری کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

شناسه خبر: 87432 -

يکشنبه 10 خرداد 1394 - 21:03

در این جلسه، گزارش وزارت کشور درخصوص برگزاری رایانه‌ای انتخابات مطرح گردید. در این گزارش فرایندهای برگزاری انتخابات به روش الکترونیکی و چگونگی اجرای آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
رییس جمهوری با توجه به همزمانی دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در سال جاری، برگزاری مطلوب انتخابات را از مهمترین کارهای سیاسی هر دولت ذکر کرد و ضمن تشکر از وزارت کشور اظهار داشت که موضوع برگزاری الکترونیکی انتخابات از خیلی وقت پیش مطرح بوده است و با توجه به اجرای آزمایشی آن در تعدادی از حوزه‌ها در انتخابات قبلی مجلس شورای اسلامی و کسب آمادگی‌های لازم و اجرای الکترونیکی انتخابات با توجه به تجارب سایر کشورها و تجربه داخلی مهم است.
دکتر روحانی با بیان اینکه نظام ما براساس قانون اساسی و معیارهای شرعی و مردم سالاری یک نظام انتخاباتی و مبتنی بر آرای مردم است، دست اندرکاران انتخابات را به کسب آمادگی های ضروری برای اجرای مطلوب انتخابات توصیه نمود.
هیأت وزیران پس از بحث و تبادل نظر، اجرای الکترونیکی انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در کلان شهرها را به روش رایانه ای مورد تصویب قرار داد.
سپس هیأت وزیران گزارش کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک را درباره برنامه جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مورد بحث و بررسی قرار داد و ضمن تصویب این برنامه، مقرر کرد بخشی از برنامه که نیازمند کسب اجازه از مجلس شورای اسلامی است در قالب لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردد و بخش های دیگر آن نیز که در صلاحیت دولت یا دستگاه های اجرایی است، برای اجرا ابلاغ شود.
هیأت وزیران در ادامه، اصلاح تصویب نامه موضوع تأمین شرایط تبدیل ریال به ارز برای خریداران بخش خصوصی برق توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را به تصویب رساند. براساس این اصلاحیه، به منظور بازپرداخت تسهیلات ارزی دریافتی بخش غیردولتی از منابع صندوق توسعه ملی در مواردی که قرارداد مشارکت بخش غیردولتی با وزارت راه و شهرسازی و شرکت های تابعه در طرح های حمل و نقل از قبیل توسعه ریلی، بنادر و فرودگاه ها به صورت ریالی منعقد گردد، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است براساس درخواست بانک عامل طرف قرارداد با صندوق یادشده، شرایط لازم برای تبدیل ریال به ارز مورد معامله را فراهم نماید.

شناسه خبر: 87432

- جلسات

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده