دکتر جهانگیری در جلسه هیات امنای دانشگاه صنعتی شریف:

دانشگاهها باید نوک پیکان توسعه علمی کشور باشند

جلسه هیات امنای دانشگاه صنعتی شریف پیش از ظهر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

شناسه خبر: 87343 -

سه شنبه 5 خرداد 1394 - 13:40

دکتر اسحاق جهانگیری با تاکید بر اهمیت دانشگاههای کشور و بخصوص دانشگاه صنعتی شریف در توسعه علم و فناوری، گفت: دانشگاهها باید نوک پیکان توسعه علمی کشور باشند و جایگاه کشور را از لحاظ علمی ارتقاء‌دهند.
معاون اول رییس جمهور همچنین بر لزوم برنامه ریزی برای جذب، ایجاد زمینه رشد و شکوفایی نیروهای نخبه کشور و ارتقا توان علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری دانشگاه‌های کشور تاکید کرد.
در این جلسه که وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و نفت و معاون علمی و فناوری رییس جمهور نیز حضور داشتند، دبیر هیات امنا و رییس دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به پنجاهمین سالگرد تاسیس این دانشگاه، به معرفی دانشکده ها، مراکز پژوهشی و پژوهشکده ها، آمار پذیرش دانشجو و فارغ التحصیلان و اعضائ هیات علمی، عملکرد پژوهش و فناوری و تعاملات بین المللی این دانشگاه پرداخت.
رییس دانشگاه صنعتی شریف همچنین گزارشی از شاخص های دانشجوئی و فرهنگی، دستاوردهای مهم در فناوریهای نوین ، طرح های عمرانی در دست اجرا و فضای کالبدی (محدوده اولیه دانشگاه و محدوده طرح توسعه) ارائه کرد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت دانشگاه صنعتی شریف در پیشبرد برنامه‌ها و پژوهش‌های علمی کشور، تکمیل زیرساخت‌ها و تجهیزات مورد نیاز و فراهم شدن بسترهای لازم برای تبلور خلاقیت و ابتکارات دانشجویان را مورد تاکید قرار داد.
در ادامه این جلسه اهم برنامه ها و افق های آینده دانشگاه صنعتی شریف از جمله طرح ساماندهی پردیس اصلی دانشگاه، ایجاد پردیس علوم و فناوری پیشرفته صنعتی شریف در منطقه 22 تهران و بازسازی و تجهیز آزمایشگاههای آموزشی، پژوهشی و تحقیقات کاربردی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این نشست همچنین برخی موضوعات مرتبط با امور اداری و جاری دانشگاه صنعتی شریف همچون مجوز استخدام اعضای هیات علمی، تصویب برخی از آیین نامه های جدید مورد نیاز، مجوز ایجاد پارک علم و فناوری دانشگاه و برگزاری همایش‌های بین المللی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

شناسه خبر: 87343

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده