تشکیل جلسه بررسی مسائل استان کردستان به ریاست دکتر جهانگیری

جلسه بررسی مسائل استان کردستان عصر امروز(دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

شناسه خبر: 87314 -

دوشنبه 4 خرداد 1394 - 17:00

در این جلسه که نماینده ولی فقیه در استان، وزیر نیرو، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و مدیران استان کردستان نیز حضور داشتند، استاندار کردستان گزارشی از مسائل و مشکلات اساسی در بخش های مختلف از جمله بخش زیرساخت توسعه استان، حوزه آب، کشاورزی و بخش فرهنگ ارائه کرد.
وی با اشاره به برخی طرح ها و پروژه ها در حوزه راه و شهرسازی ، به پروژه فرودگاه سقز اشاره کرد و گفت: این فرودگاه هم اکنون از 40 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و برای تکمیل به 60 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
استاندارکردستان همچنین به تشریح جزئیات برخی پروژه ها و طرح های نیمه تمام در سطح استان پرداخت و اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل هر یک از این پروژه ها را اعلام کرد.
در ادامه این نشست وزیر نیرو با بیان اینکه کارهای بسیار اساسی و مهم در حوزه آب و برق استان کردستان انجام شده و برخی اقدامات نیز در حال انجام است گفت: هم اکنون 5 سد در استان در حال بهره برداری است و تعداد دیگری نیز در دست احداث است که در سال جاری اعتبارات قابل قبولی برای تکمیل آنها در نظر گرفته شده و امید است که به زودی به بهره برداری برسند.
مهندس چیت چیان از برنامه ریزی دولت برای رفع مشکل کمبود آب شرب سنندج خبر داد و افزود: برای رفع دغدغه آب شرب سنندج اقدامات مختلفی در حال انجام است و انتظار داریم این مشکل هرچه زودتر مرتفع شود.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور نیز در این نشست در سخنانی با بیان اینکه آمار علم و فناوری در استان کردستان پایین است گفت: در کردستان تنها 17 شرکت دانش بنیان به ثبت رسیده که این تعداد برای استان کردستان بسیار اندک است.
دکتر ستاری همچنین از رفع موانع ایجاد صندوق پژوهش و فناوری در استان کردستان خبر داد و گفت: مسئولین استان می توانند در این زمینه اقدام کنند و امیدوارم با ایجاد این صندوق زمینه توسعه فعالیت های علمی و فناورانه در این استان فراهم شود.
در این جلسه مهمترین مسائل و چالش های استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و راهکارهای رفع تنگناها و فراهم نمودن بستر توسعه استان بررسی شد.

شناسه خبر: 87314

- سفرهای داخلی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده