معاون اول رییس جمهور:

دولت بنا دارد کارهای جدی برای توسعه استان کردستان انجام دهد

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اهتمام دولت و رییس جمهور برای توسعه استان کردستان گفت: بنا داریم در این دولت برای استان کردستان کارهای جدی در جهت توسعه انجام دهیم و به وعده های رییس جمهور جامه عمل بپوشانیم.

شناسه خبر: 87306 -

دوشنبه 4 خرداد 1394 - 15:02

دکتر اسحاق جهانگیری بعدازظهر امروز (دوشنبه) در آیین افتتاح فاز دوم کارخانه بستنی عسل و بهره برداری از برخی طرح های بنیاد برکت اظهار داشت: استان کردستان ظرفیت ها و شایستگی های فراوانی برای توسعه دارد و با وجود نیروی انسانی تحصیلکرده و توانمند در این منطقه و نیز استعدادها و منابع طبیعی بسیار خوب می تواند به رشد و توسعه دست پیدا کند.
وی افزود: استان کردستان از منابع آب فراوان برخوردار است که در گذشته این منابع از استان خارج می شد اما با سرمایه گذاری سنگینی که توسط دولت انجام شده این آبها استحصال شده و دراختیار توسعه استان قرار خواهد گرفت.
معاون اول رییس جمهور همچنین جاذبه های طبیعی در استان را از فرصت های کم نظیر برای توسعه گردشگری در این منطقه دانست و افزود: مرز طولانی، مطمئن و امن در این استان با کشورهای همسایه و به خصوص اقلیم کردستان عراق فرصت بی نظیری را برای توسعه و سرمایه گذاری در این استان فراهم کرده است.
دکتر جهانگیری در ادامه با اشاره به برخی طرح ها و پروژه های صنعتی که در سال های گذشته در استان کردستان کلنگ زنی شده بود، خاطرنشان کرد: اگر شتابی که آن زمان شکل گرفته بود ادامه پیدا می کرد استان کردستان هم اکنون از واحدهای صنعتی خوبی برخوردار بود.
وی اضافه کرد: بخش خصوصی می تواند استان کردستان را به منطقه ای برای سرمایه گذاری و رشد تولیدات خوب اقتصادی تبدیل کند.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به حضور برخی مسئولین نهادهای صنعتی و معدنی و نیز رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی در این سفر، اظهار امیدواری کرد با کمک بخش خصوصی زمینه های توسعه سرمایه گذاری صنعتی در استان کردستان فراهم شود.
وی با اشاره به وجود اعتبارات و منابع مالی فراوان در صندوق توسعه ملی اظهار داشت: این منابع فرصت خوبی را در اختیار توسعه بخش صنعت و کشاورزی قرار داده است و بخش خصوصی استان کردستان که یکی از استان های کمتر توسعه یافته در بخش صنعت می باشد،می تواند با استفاده از تسهیلات این صندوق که با نرخ 12 درصد برای بخش صنعت و 10 درصد برای بخش کشاورزی پرداخت می شود، گام های موثری در جهت سرمایه گذاری و توسعه استان بردارد.
معاون اول رییس جمهور در بخش پایانی سخنان خود از بنیاد برکت به دلیل اقدامات خوب و دلسوزانه اش قدردانی کرد و گفت: بنیاد برکت با جهت گیری های دقیق و مورد تایید مقام معظم رهبری کارهای خوبی را در سراسر کشور شروع کرده و در زمینه فقر زدایی ، احداث مدرسه ، بیماستان و سرمایه گذاری در بخش صنعت به توفیقات خوبی نیز دست یافته است.

شناسه خبر: 87306

- سفرهای داخلی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده