معاون اول رییس جمهور وارد استان کردستان شد

معاون اول رییس جمهور به منظور بازدید و افتتاح چند طرح عمرانی و صنعتی و نیز شرکت در جلسه شورای اداری، دقایقی پیش وارد استان کردستان شد.

شناسه خبر: 87289 -

دوشنبه 4 خرداد 1394 - 09:04

دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز( دوشنبه) در بدو ورود به فرودگاه سنندج از سوی استاندار ، نماینده ولی فقیه و امام جمعه سنندج و مقامات ارشد محلی مورد استقبال قرار گرفت.
معاون اول رییس جمهور قرار است در این سفر یک روزه از سد قوچم ، پایانه مرزی باشماق و روستای ینگیجه در این استان بازدید کند.
افتتاح کارخانه نان صنعتی مریوان و کارخانه تولید بستنی عسل در سنندج نیز از دیگر برنامه های دکتر جهانگیری در این سفر خواهد بود.
معاون اول رییس جمهور همچنین در جلسه شورای اداری استان کردستان ضمن بررسی مسائل و مشکلات، سیاست‌ها و برنامه های دولت تدبیر و امید را در حوزه های مختلف برای مدیران استانی تشریح خواهد کرد.
وزیر نیرو ، معاون علمی و فناوری رییس جمهور،رئیس صندوق توسعه ملی و روسای سازمانهای توسعه ای و چند تن از معاونین وزرا ، در این سفر دکتر جهانگیری را همراهی می کنند.
معاون اول رییس جمهور پس از ورود به فرودگاه سنندج در گفتگو با خبرنگاران هدف اصلی از سفر خود را دیدار با مردم بزرگوار استان کردستان عنوان کرد و گفت: مردم این استان در طول تاریخ بزرگترین خدمات و اقدامات را به جمهوری اسلامی ایران انجام داده اند.
دکتر جهانگیری از مردم این منطقه به عنوان مرزداران غیور و با صلابت یاد کرد که از مرزهای کشور دفاع کردند.
وی استان کردستان را از استان های پر اهمیت کشور برشمرد و افزود: کردستان از ظرفیت ها و فرصت های ویژه ای برای توسعه برخوردار است و در کنار آن نیروی تحصیلکرده جوان و پر انرژی در این استان می تواند زمینه توسعه و رشد را فراهم آورد.
وی از تشکیل جلسه با مسئولین استان برای بررسی مشکلات خبر داد و گفت: در گفتگو با مسئولین استان تنگناها و مشکلات استان را بررسی و راهکارهای رفع آن را پیدا خواهیم کرد.
دکتر جهانگیری با اشاره به بازدید خود از سد قوچم در استان کردستان، یکی از تنگناهای استان را تامین آب سنندج دانست و گفت: هم اکنون 7 سد مهم در استان کردستان در حال اجراست و منابع مالی آن نیز تامین شده که امیدواریم هرچه زودتر این طرح ها به بهره برداری رسیده و مشکل آب برطرف شود.
معاون اول رییس جمهور همچنین با تاکید براینکه دکتر روحانی و دولت تدبیر وامید به وعده های خود پایبند هستند، اظهار داشت: دکتر روحانی در آینده ای نزدیک به استان کردستان سفر خواهد کرد و با مردم گفتگو خواهد داشت.
دکتر جهانگیری ادامه داد: هم اکنون دولت تمرکز خود را بر مشکلات و گره های اصلی نظام که تاثیر آن ممکن است بر سایر بخش ها نیز اثر بگذارد معطوف کرده و پس از رفع این گره ها دولت در اولویت بعدی به سایر مشکلات و تحقق همه وعده های رییس جمهور خواهد پرداخت.

شناسه خبر: 87289

- سفرهای داخلی

- معاون اول

فیلم مرتبطاخبار برگزیده